M. Ledo Ritulio Pasaulio Taurė: Rungtynių Kanada - Prancūzija Apžvalga

Pasaulio ledo ritulio čempionatas pamažu įgauna pagreitį. Be to, pagrindiniai pretendentai į aukso medalius savo komandose pradeda įtvirtinti tarpusavio supratimą. Tam padeda grupės etapo rungtynės su akivaizdžiai klasėje prastesnėmis komandomis. Žiūrovai galėjo stebėti panašias rungtynes Košicėje, kurias atliko Kanados rinktinė.

2019 m. Ledo ritulio pasaulio taurė: rungtynių Kanada - Prancūzija apžvalga

Ketvirtame A grupės parengiamojo etapo etape Kanados rinktinė žaidė prieš Prancūzijos rinktinę. Turnyro pozicija įpareigojo ledo ritulio įkūrėjus rimtai priartėti prie rungtynių, nes kanadiečių turtas po trijų rungtynių turėjo tik šešis taškus (dvi pergales ir vieną pralaimėjimą iš Slovakijos čempionato šeimininkų).

Kaip ir reikėjo tikėtis, kanadiečiai rungtynes pradėjo aktyviai, tačiau pirmosiomis minutėmis negalėjo pataikyti į varžovų vartus. Žaisdama lygiomis kompozicijomis, Prancūzijos rinktinė laikėsi oriai. Rezultatų suvestinė pasikeitė pirmą kartą po to, kai europiečiai uždirbo. Žaisdami 5 prieš 4 Kanados ledo ritulininkai neturėjo laiko sukurti pavojingų momentų, nes prancūzai vėl beveik iškart išvyko. Daugiau nei minutę Kanados rinktinė turėjo dviejų žaidėjų persvarą. Toks pranašumas netruko pasijusti. 9-ąją susitikimo minutę Anthony Manta tiksliu metimu iš dešinio metimo rato pasiuntė ritulį į Prancūzijos rinktinės vartus.

Antras įvartis netruko ateiti. 11-ąją susitikimo minutę Edmontono „Oilers“ir „Maple Leaves“žaidėjas Darnellas Nurse'as pasižymėjo puikiu perdavimu į tuščius Las Vegaso puolėjo ir lyderio Jonathano Marchesso vartus.

Laikotarpio pabaigoje pagrindinius vaidmenis Kanados rinktinėje užėmė jaunas Tampos „Bay Lightning“puolėjas Anthony Cirelli. Pirmiausia Nikitos Kucherovo komandos draugės metimas pataikė į virpstą, o 17-ąją minutę gavęs perdavimą iš už vartų Cirelli vis tiek trečią kartą sutrikdė prancūzų vartininką. Rezultatas 3: 0 Kanados rinktinės naudai išsilaikė iki pirmosios pertraukos švilpuko.

Priešingai nei tikisi Kanados sirgaliai, jų nacionalinė komanda antruoju laikotarpiu nesugebėjo tęsti prancūzų pralaimėjimo. Klevo lapų žaidėjai puolė, bet negalėjo pataikyti į vartus. Be to, užjūrio meistrai ištrynė du kartus per šį laikotarpį. Prancūzijos rinktinė negalėjo realizuoti pirmojo iš jų ir netgi vos nepataikė per pavojingą kontrataką. Europiečiai daug geriau sužaidė antrąjį skaitinį pranašumą. 17-ąją laikotarpio minutę, kai iki pašalinto kanadiečio išėjimo liko šešios sekundės, Damienas Fleury nenugalimai metė į artimiausią viršutinį Kanados ir Filadelfijos „Flyers Hart“vartininko vartų kampą. Rezultatas tapo 3: 1 užjūrio ledo ritulininkų naudai. Skaičiai švieslentėje nepasikeitė iki antrojo laikotarpio pabaigos.

Praėjus 3 minutėms paskutiniame laikotarpyje prancūzai sugebėjo pelnyti antrąjį įvartį. Vokiečių legionierius europietis Anthony Reschas pasinaudojo kanadiečių gynėjų vangumu ir pataikė į Kaspero Harto vartus, sumažindamas atotrūkį iki minimumo.

Po praleisto ritulio kanadiečiai pradėjo žaisti aktyviau. To vaisius buvo antrasis Anthony Manta įvartis rungtynėse. 9-ąją laikotarpio minutę puolėjas užbaigė kiautą iš cento į Prancūzijos vartus. Rezultatas tapo 4: 2 „klevo lapų“naudai. Po dviejų minučių Markas Stone'as penktą kartą susierzino prancūzus pusės zonos metimu.

Rungtynių pabaigoje komandos žaidėjai pradėjo dažnai išvykti. Paskutinį susitikimo segmentą nacionalinės komandos žaidė nevienoda sudėtis. Rezultatas švieslentėje nepasikeitė. Kanados komanda iškovojo trečiąją pasaulio čempionato pergalę rezultatu 5: 2.