M. Ledo Ritulio Pasaulio Taurė: Švedijos Ir Rusijos Rungtynių Apžvalga

Paskutinėse pasaulio ledo ritulio čempionato, vykusio Slovakijoje, grupės etapo varžybose Rusijos rinktinei priešinosi viena pagrindinių viso turnyro favoritų - Švedijos komanda. Galutinis vietų pasiskirstymas viršutinėje B grupės lentelės dalyje priklausė nuo šio žaidimo rezultato.

2019 m. Ledo ritulio pasaulio taurė: Švedijos ir Rusijos rungtynių apžvalga

Prieš paskutines rungtynes B grupėje Rusijos nacionalinė ledo ritulio rinktinė 2019 m. Pasaulio taurėje užėmė pirmąją vietą. Paskutiniai rusų varžovai grupės etape buvo ledo ritulininkai iš Švedijos. Ši Skandinavijos komanda į turnyrą atsivežė daug savo žvaigždžių. Todėl stebimas žaidimas atrodė vienas iš labiausiai intriguojančių parengiamojo etapo turnyre.

Žaidimas prasidėjo abipusiu komandų noru turėti ritulį. Per pirmąsias penkias susitikimo minutes žiūrovai nematė jokių įvarčių. Švedijos rinktinė dažniau atakavo poziciškai. Rusai bandė kontratakuoti. 8-ąją minutę rezultatas pasikeitė. Skandinavijos ledo ritulininkų veikla užsienio zonoje paskatino apleistą ritulį. Markuso Pettersono smūgis iš mėlynosios linijos smogė „Colarodo Avalanche“kapitonui Gabrieliui Landeskogui. Nuo žvaigždės centro į priekį nuo švedų apvalkalas rikošetu įsiveržė į Andrejaus Vasilevskio vartus. Švedija pirmavo 1: 0.

Po praleisto ritulio rusai bandė aktyviau žaisti svetimoje zonoje, tačiau tai sukėlė ne pavojingų momentų prie „Markstrem“vartų, o prie Sergejaus Andronovo pašalinimo. Puolėjas CSKA svetimoje zonoje užkabino varžovą lazda ir gavo užtarnautas dvi minutes. Rusai pavyzdingai žaidė mažumoje, neleisdami švedams padidinti rezultato.

Po kelių minučių baudą gavo Kirilas Kaprizovas. Rusai vėl uždirbo dvi žaidimo minutes nevienodomis kompozicijomis puolimo zonoje. Skandinavijos ledo ritulininkai sukėlė įtampą prie Vasilevsky vartų, tačiau Tampos įlankos vartininkas gynybos pagalba neleido antro įvarčio.

Pirmasis laikotarpis baigėsi rezultatu 1: 0 Švedijos naudai. Skandinavijos ledo ritulininkai pirmąsias dvidešimt žaidimo minučių atrodė geriau, dažniau šaudė į vartus ir turėjo teritorinį bei žaidimo pranašumą.

Antruoju laikotarpiu žaidimas smarkiai pasikeitė. Rusijos rinktinė pirmąją minutę išlygino rezultatą. Trys Gusevas - Anisimovas - Kucherovas savo perdavimais išsirikiavo idealia ataka, po kurios Čikagos puolėjas išlygino rezultatą. Antrą įvartį prieš švedus po 4 minučių surengė rusai. Michailo Sergachevo metimą iš mėlynosios linijos uždarė Evgenijus Dadonovas, kuriam rudenį pavyko pakeisti klubą ir pakeisti ritulio skrydžio kryptį. Floridos „Panthers“puolėjui šis įvartis jau buvo septintas turnyre.

9-ąją minutę dvi pagrindinės pastarojo dešimtmečio Rusijos ledo ritulio žvaigždės sužaidė šaunų derinį. Jevgenijus Malkinas suteikė rezultatą Aleksandrui Ovechkinui, po kurio Vašingtono puolėjas privertė Jakubą Markstremą trečią kartą pasiduoti.

Rusijos rinktinė toliau draskė švedų gynybą. 15-ąją minutę savo pirmąjį įvartį 2019 metų pasaulio taurėje pelnė Kirilas Kaprizovas, kuris metė iškart po Kuznecovo laimėto metimo. 4: 1 Rusijos rinktinės naudai. Galbūt šis tikslas galiausiai palaužė švedus. Iki laikotarpio pabaigos skandinavai sutiko dar du kartus ir per vieną minutę. Pirmiausia įmušė Michailas Grigorenko, o tada Pitsburgo puolėjas Jevgenijus Malkinas. Galutinis rungtynių rezultatas po dviejų periodų yra 6: 1 Rusijos rinktinės naudai.

Paskutiniu laikotarpiu žiūrovai pamatė dar keturis įvarčius. Tris iš jų surengė Švedijos ledo ritulininkai. 13-ąją minutę Williamas Newlanderis uždarė skirtumą ir išvedė rezultatą 6: 2. Rusams atsakyti prireikė mažiau nei minutės. Dmitrijus Orlovas atsakė savo įmušta rituliu. Po to galutinai paaiškėjo, kad susitikimo nugalėtoja bus Rusijos komanda. Galbūt tai atpalaidavo šalies ledo ritulininkus. Iljos Vorobjovo kaltinimai per paskutines tris minutes buvo sutikti dar du kartus. Švedijos gynėjai Ekmanas-Larsonas ir Klingbergas pasižymėjo.

Galutinis susitikimo rezultatas yra 7: 4 Rusijos rinktinės naudai. Šis rezultatas leido mūsų komandai užtikrintai laimėti B grupę. Rusų varžovai ketvirtfinalyje bus JAV rinktinė.