Kur Vyko 1984 M. Žiemos Olimpinės žaidynės

XIV žiemos olimpinės žaidynės vyko 1984 m. Vasario 8–19 d. Sarajevo mieste, Bosnijos ir Hercegovinos Respublikos sostinėje, kuri buvo tuometinės suvienytos Jugoslavijos valstybės dalis. Dėl 27 sporto šakų medalių varžėsi 1272 sportininkai iš 49 šalių.

Kur vyko 1984 m. Žiemos olimpinės žaidynės

Svarstant paraišką žiemos olimpinėms žaidynėms, Sarajevas turėjo labai stiprius konkurentus: Japonijos Saporo miestą ir Švedijos Geteborgo miestą. Sapporo jau rengė 1972 m. Žiemos olimpines žaidynes, todėl japonai atkakliai tvirtino, kad galėtų sėkmingai panaudoti tiek esamą infrastruktūrą, tiek sukauptą patirtį rengiant tokias dideles ir svarbias varžybas. Nepaisant to, antrame balsavimo etape Sarajevas laimėjo surinkęs 39 balsus prieš 33 už Sapporo. Oficialus olimpinių žaidynių talismanas yra mielas vilkų jauniklis Vuchko.

SSRS rinktinė šiose žaidynėse buvo laikoma pagrindine favorite laimėti komandų varžybose. Ypač tikėjomės ledo ritulio rinktinės pergalės, nes ankstesnėse olimpinėse žaidynėse Leik Plaside mūsų ledo ritulininkai paskutinėje turnyro dalyje sensacingai pralaimėjo JAV komandai, kuri visais atžvilgiais buvo pranašesnė. Šis žaidimas įėjo į istoriją kaip „Stebuklas ant ledo“. Ir atrodė, kad lūkesčiai išsipildys, SSRS rinktinė savo pasirodymą iškart pradėjo pergale: pačią pirmąją varžybų dieną slidininkas Nikolajus Zimjatovas 30 km distancijoje iškovojo aukso medalį. Bet galiausiai SSRS rinktinė bendroje komandų įskaitoje užėmė tik antrąją vietą, iškovojusi 25 medalius - 6 auksus, 10 sidabro ir 9 bronzą. Palyginti su ankstesnėmis Olimpinėmis žaidynėmis Leik Plaside, kur iškovota 10 aukso medalių, tai buvo gana silpnas rezultatas.

Tam tikra paguoda buvo tai, kad mūsų ledo ritulininkai buvo tarp aukso medalininkų. Pirmąją vietą iškovojo VDR rinktinė, gavusi 9 aukso, 9 sidabro ir 6 bronzos medalius. JAV komanda finišavo trečia su 4 aukso ir 4 sidabro medaliais.

Apskritai olimpiados organizavimas pasirodė esąs aukšto lygio, žaidynės vyko tikrai sportinėje atmosferoje. Vietos gyventojai nuoširdžiai nuoširdžiai elgėsi su sporto delegacijų nariais. Trumpai tariant, Sarajevo olimpinės žaidynės buvo tikra sporto ir ramybės šventė.