Kaip Vyko 1968 M. Olimpinės žaidynės Grenoblyje

1968 m. Prancūzijos mieste Grenoblyje vyko žiemos olimpinės žaidynės. Sapporo, Lake Placid, Oslas, Lahti ir Kalgaris teigė, kad jie organizuoja žaidynes. Prancūzijos prezidentas Charlesas de Gaulle'as padarė didelę įtaką TOK narių balsavimui.

Kaip vyko 1968 m. Olimpinės žaidynės Grenoblyje

1968 m. Žiemos žaidynės buvo pirmosios varžybos, įvedusios narkotikų kontrolę. Pirmą kartą įvykius Grenoblyje žiūrovai stebėjo visame pasaulyje per spalvotas televizijos laidas. Taip pat čia buvo pritaikyta nauja ledo dangos sukūrimo technologija, kuri teigiamai paveikė sportininkų rezultatus.

Vasario 6 d., Grenoblio olimpiados atidarymo ceremonijoje, garbės svečias buvo Charlesas de Gaulle'as, kuris pasakė sveikinimo kalbą. Uždarymas įvyko vasario 18 dieną Lediguire stadione.

Buvo žaidžiami 35 medalių komplektai 10-yje sporto šakų, tarp 1158 sportininkų, įskaitant 211 moterį. Varžybų programoje buvo vyrų biatlono estafetė, kurioje nugalėtojais tapo sovietų biatlonininkai Aleksejus Tichonovas, Nikolajus Puzanovas, Viktoras Mamatovas ir Vladimiras Gundartsevas.

1968 m. Olimpinių žaidynių debiutantai buvo komandos iš Maroko ir VDR. Deja, VDR rogučių komandai pirmuosius pasirodymus užgožė skandalas: geriausius rezultatus parodė vokiečiai, tačiau buvo diskvalifikuoti dėl savo sporto įrangos netinkamumo technologiniams reikalavimams.

Problemos kilo ne tik su Vokietijos sportininkais. Žiema Prancūzijoje buvo šilta - šaldymo įrenginiai paprasčiausiai nesusitvarkė su bobslėjaus ir rogučių trasomis. Todėl šių disciplinų mokymo programa buvo sumažinta.

Daugiausia medalių iškovojo olimpinių žaidynių vedėjas Jeanas-Claude'as Killy. Dėl savo aukso slalome, milžiniškame slalome ir nuokalnėje. Su jo vardu buvo susijęs garsus skandalas. Jo varžovas Karlas Schranzas turėjo galimybę antrą kartą įveikti trasą, tačiau galiausiai jis buvo visiškai pašalintas iš varžybų.

Tarp šalių komandų varžybose čempione tapo Norvegija su 6 auksais, tiek pat sidabro ir dviem bronzomis. SSRS sportininkai žiemos olimpinėse žaidynėse Grenoblyje liko antri su 5 aukso, sidabro ir 3 bronzos medaliais. Buvo nutraukta 3 iš eilės laimėtų olimpiadų pergalių serija. Žaidimų vedėjai tapo treti su 4 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medaliais.