Žiemos Olimpinės žaidynės 1968 M. Grenoblyje

Tarptautinis olimpinis komitetas nusprendė surengti žiemos olimpines žaidynes Grenoblyje. Šis miestas tapo antruoju Prancūzijos miestu po Šamoni, kuriame vyko tokio lygio žiemos sporto renginiai.

Žiemos olimpinės žaidynės 1968 m. Grenoblyje

1968 m. Žiemos olimpinės žaidynės buvo šios srities akvariumas. Buvo įvesta svarbiausia naujovė - dopingo testas. Žinoma, kad pirmosios medžiagos, turinčios įtakos sportinei veiklai, egzistavo ir galėjo būti naudojamos dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. Pokario farmakologijos sėkmė gali paversti olimpiadą gydytojų varžybomis, turinčiomis itin nemalonių pasekmių sportininkams. Vėliau, sugalvojus naujus draudžiamus vaistus, dopingo testai buvo patobulinti.

Į Grenoblį atvyko 37 komandų atstovai. Pirmą kartą žaidynėse buvo galima pamatyti dvi atskiras Vokietijos sportininkų grupes - iš VDR ir iš FRG. Taip pat sportininkai iš Maroko į žaidynes pateko pirmą kartą. Šios šalies sportininkai žaidynėse tapo vieninteliais Afrikos žemyno atstovais.

Neoficialiame šalių reitinge pagal medalių skaičių pirmą vietą užėmė Norvegija. Sovietų Sąjunga nuo jos atsiliko tik vienu apdovanojimu. Auksas įteiktas sovietų ledo ritulio rinktinei, taip pat ir biatlono komandai. Aukštus rezultatus, kaip ir praėjusių olimpiadų metu, parodė dailieji čiuožėjai iš SSRS. Auksą iškovojo Liudmilos Belousovos ir Olego Protopopovo pora, o sidabrą - Tatjana Žuk ir Aleksandras Gorelik.

Trečioji vieta atiteko varžybų šeimininkei - Prancūzijai. Tikroji Prancūzijos rinktinės žvaigždė buvo slidininkas Jeanas-Claude'as Killy, kuris iškovojo 3 aukso medalius.

Jungtinės Valstijos pasirodė gana kukliais rezultatais ir užėmė tik 9 vietą. Vienintelį aukso medalį nacionalinei komandai iškovojo dailusis čiuožėjas Peggy Flemingas. Kitas čiuožėjas Timas Woodas tapo sidabro medalininku. Amerikos čiuožėjai taip pat gavo keletą medalių.

Olimpinės žaidynės neapsiėjo be skandalų. Visų pirma dėl varžybų taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuotos 4 VDR rogės, iš kurių 3 anksčiau užėmė lyderio pozicijas konkurso finale.