Kaip Praėjo 1960 M. Squaw Valley Olimpinės žaidynės

VIII žiemos olimpinės žaidynės vyko 1960 m. Vasario 18–28 d. Amerikos slidinėjimo kurorte „Squaw Valley“, kuris tuo metu, kai buvo nominuotas už teisę organizuoti žaidynes, net nebuvo miestas. Nepaisant to, TOK pasirinkimas atiteko jam.

Kaip praėjo 1960 m. Squaw Valley olimpinės žaidynės

Squaw Valley nuo pat pradžių nebuvo tinkamas žiemos olimpinėms žaidynėms. Pasirengimo etapas taip pat buvo atidėtas, Tarptautinis olimpinis komitetas netgi galvojo apie olimpiados atidėjimą. Todėl žaidimai vis dar vyko, tačiau daugelio objektų nespėjo pastatyti, todėl kai kurių sporto šakų varžybas teko atšaukti. Visų pirma bobslėjininkai nestartavo, nes trasos statybai nebuvo pakankamai pinigų ir laiko.

Į olimpiadą atvykusių dalyvių skaičius taip pat paliko daug ko norėti, jų buvo žymiai mažiau nei ankstesnėse žaidynėse - 665 sportininkai iš 30 šalių. Aštuoniose sporto šakose buvo žaidžiami 27 apdovanojimų rinkiniai.

TOK patvirtintas himnas pirmą kartą skambėjo Squaw Valley olimpinėse žaidynėse. Vienas iš šių varžybų bruožų buvo ir reljefo aukštis - Squaw slėnis yra 1889 metrų aukštyje virš jūros lygio, o tai sukėlė papildomų sunkumų sportininkams.

Varžybų programoje buvo biatlonas, švedas Claesas Lestandenas laimėjo individualias 20 km lenktynes. Kalbant apie greitį, jis pralaimėjo keturiolikai varžovų, tačiau dėl tikslaus šaudymo sugebėjo laimėti. Sidabro medalį iškovojo suomis Antti Tyrväinen, bronzą - sovietų sportininkas Aleksandras Privalovas.

SSRS olimpiečiai labai gerai pasirodė greitojo čiuožimo srityje, iškovoję 6 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medalius. Šuoliuose su slidėmis nebuvo lygių VDR atletui Helmutui Recknageliui. Vyrų ir moterų dailiojo čiuožimo varžybose abu auksai atiteko amerikiečiams - Davidui Jenkinsui ir Carolui Hayesui. Poriniame čiuožime pergalę iškovojo kanadietės Barbara Wagner ir Robertas Paulas.

Ledo ritulyje pergalę šventė amerikiečiai, antroji vieta atiteko Kanadai. Sovietų ledo ritulininkai užėmė trečią vietą, pralaimėdami JAV rinktinei rezultatu 2: 3, o Kanadai - 5: 8. Lygumų slidinėjimas SSRS sportininkams nebuvo labai sėkmingas, Maria Gusakova iškovojo vienintelį aukso medalį 10 km lenktynėse. Sidabras ir bronza taip pat atiteko sovietų slidininkams Lyubovui Kozyrevai ir Radjai Eroshinai. Tie patys sportininkai komandinėje estafetėje iškovojo dar vieną sidabro medalį.

Pagal varžybų rezultatus pirmąją vietą komandinėse varžybose užėmė sovietų sportininkai, iškovoję 7 aukso, 5 sidabro ir 9 bronzos medalius, pagrindinį indėlį į pergalę įnešė čiuožėjai. Antrąją vietą užėmė suvienyta Vokietijos komanda, į kurią pateko olimpiečiai iš Vokietijos, Vokietijos Demokratinės Respublikos ir Vakarų Berlyno, jie iškovojo 4 aukso medalius, 3 sidabro ir 1 bronzą. Trečioji vieta atiteko sportininkams iš JAV - 3 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medaliai.