Komandiniai Kamuolio žaidimai: Rankinis

Šiais laikais yra įvairių kamuolių žaidimų: krepšinio, tinklinio, futbolo ir kitų. Taisyklės gali būti skirtingos, tačiau esmė visiems ta pati - kova dėl tikslo. Šios sporto šakos yra gana žinomos. Pavyzdžiui, yra begalė futbolo ar krepšinio gerbėjų. Yra dar viena sporto šaka, kuri gali atkreipti žiūrovų, besidominčių komandinėmis kamuolio varžybomis, dėmesį. Tai rankinis.

Komandiniai kamuolio žaidimai: rankinis

Žodžio rankinis etimologija paprasta. Taigi, ranka iš anglų kalbos yra išversta kaip ranka, o rutulys yra rutulys. Atitinkamai rankinis žaidžiamas su kamuoliu. Rankinio ir tinklinio kamuolio skirtumas yra tas, kad pirmoje formoje pateikiamas tikslas, o ne žiedas. Rankinis taip pat vadinamas rankinio žaidimu.

Nors futbolo ar paplūdimio tinklinio rungtynes galima žaisti lauke, rankinį galima leisti tik uždarose patalpose. Šios sporto šakos plotas turi savo dydį 40 x 20 metrų. 425–480 g svorio kamuoliuką naudoja vyrai, tačiau sviedinio svoris moterims yra 325–380 gramų. Žaidime yra du kėliniai po 30 minučių. Pertrauka tarp pusių 10 minučių.

Sporto žaidimo tikslas - įmesti kamuolį į varžovų vartus. Negalite artėti prie tikslo arčiau kaip šeši metrai ir jo mesti, kitaip įvartis nebus skaičiuojamas. Lauko žaidėjai žaidžia kamuolį rankomis. Laimi ta komanda, kuri turi daugiausiai įvarčių. Komandos vartininkas gali ginti vartus bet kuria kūno dalimi.

Jei pasibaigus dviem kėliniams rungtynės bus lygios, bus paskirti du papildomi 5 minučių pratęsimai. Esant vienodam rezultatui, paskiriamas dar vienas kėlinys, o jei po jo rezultatas bus lygus, tada bus paskirta baudų metimų serija ir abi komandos atliks po 5 smūgius į priešininko vartus iš septynių metrų ženklas.

Šiais laikais yra profesionalios rankinio lygos. Rengiami rimti pagrindiniai šios sporto šakos turnyrai. Tokie kaip pasaulio ir Europos čempionatai.

Šia sporto šaka užsiima tiek vyrai, tiek moterys. Rankinis yra vasaros olimpinių žaidynių programos dalis.