MFM-2015 Ledo Ritulys: Kaip Vyko Rusijos - JAV Ketvirtfinalis

Vėlų sausio 2 dienos vakarą, Maskvos laiku, Rusijos nacionalinė ledo ritulio rinktinė sužaidė ketvirtfinalio varžybas jaunimo pasaulio čempionato rėmuose. Rusų varžovai buvo jų bendraamžiai iš JAV.

MFM-2015 ledo ritulys: kaip vyko Rusijos - JAV ketvirtfinalis

Norėdami nustatyti nugalėtojus 2015 m. MFM ketvirtfinalio varžybose, Valerijaus Bragino auklėtiniai turėjo persikelti iš Toronto į Monrealą. Būtent garsaus Monrealio „Canadiens“klubo arenoje rusams teko įveikti vieno pagrindinių jaunių ledo ritulio pasaulio čempionato favoritų - amerikiečių - pasipriešinimą.

Pirmasis Rusijos rinktinės laikotarpis buvo sėkmingas. JAV ledo ritulininkai dažnai pažeidė taisykles. Tai lėmė, kad amerikiečiai pusę laikotarpio žaidė mažumoje. 3-ąją susitikimo minutę Ivanas Barbaševas realizavo dviejų žaidėjų skaitinį pranašumą. Rusija pirmavo 1: 0. Be to, amerikiečiai ir vėl klydo. Rezultatas buvo antras įmuštas įvartis prieš JAV komandą. Aleksandras Šarovas 16-ąją minutę vėl sunerimo amerikiečius. Ritka buvo užkalta iškart pasibaigus kitam amerikiečių ledo ritulininko baudos laikui.

Antruoju laikotarpiu amerikiečiai gerokai pridėjo. Greitos atakos vėl ir vėl vyko prieš JAV žaidėjus. 33-ąją minutę Anthony Di Angelo tolimu smūgiu uždengė spragą. Įvarčio metu Rusijos ledo ritulininkai buvo pralenkti. Po to amerikiečiai ir toliau daug šaudė į Šesterkino vartus, tačiau mūsų vartininkas buvo patikimas. Verta paminėti, kad JAV ledo ritulininkai per antrąjį periodą tris kartus „metė“rusus.

Trečiąjį periodą amerikiečiai vėl pradėjo aktyviai, tačiau pirmasis įvartis tuo laikotarpiu nuskriejo į užjūrio ledo ritulininkų vartus. Sergejus Tolchinsky 42-ąją minutę išvedė Rusijos rinktinę į priekį (3: 1). Tada rusai ėmė sistemingai laužyti taisykles. Tai lėmė didelis amerikiečių spaudimas ir bendras pastarųjų žaidybinis pranašumas. Toks JAV ledo ritulio rinktinės aktyvumas buvo apdovanotas antrąja ritule į mūsų vartus. 49-ąją minutę Zachas Warenskis vėl sumažino skirtumą tarp amerikiečių iki minimumo. Likusiu laikotarpiu rusai buvo išimtinai gynybiniai. Viso žaidimo metu Šesterkinas atspindėjo daugiau nei keturiasdešimt amerikiečių žaidėjų smūgių. Šis vartininko žaidimas tapo reikšminga pagalba visai nacionalinei komandai išlaikant pergalės rezultatą. Amerikiečiams nepadėjo ir praktika, kai susitikimo pabaigoje vartininkas buvo pakeistas šeštu aikštės žaidėju. Rusija atsilaikė ir laimėjo rezultatu 3: 2.

Valerijaus Bragino auklėtiniai kitas rungtynes turnyre žais sausio 4 d. Rusų varžovės pusfinalyje bus Švedijos rinktinė.