1924 M. Vasaros Olimpinės žaidynės Paryžiuje

Šeši Europos miestai varžėsi dėl 1924 m. Vasaros olimpinių žaidynių. Pirmenybė buvo teikiama Paryžiui, taip atkreipiant dėmesį į prancūzo Coubertino - olimpinių žaidynių įkūrėjo - nuopelnus.

1924 m. Vasaros olimpinės žaidynės Paryžiuje

Parengiamasis laikotarpis buvo gana sunkus, tačiau pats žaidynių organizavimas buvo nepriekaištingas. Tai buvo paskutinės žaidynės, kurias ruošė Pierre'as de Coubertinas. Paryžiaus olimpinės žaidynės tapo viena lankomiausių. Žiūrėjo daugiau nei 620 tūkstančių žmonių. Atidarymo ceremonijoje liepos 5 dieną dalyvavo Prancūzijos Respublikos prezidentas Gastonas Doumergue, Velso princas ir Rumunijos princas Carol.

VIII olimpinėse žaidynėse dalyvavo 44 šalys ir 3092 sportininkai. Pirmą kartą dalyvavo sportininkai iš Airijos, Meksikos, Rumunijos, Urugvajaus, Filipinų ir Ekvadoro. Vokietijos ir SSRS komandoms nebuvo leista žaisti dėl nestabilios politinės padėties šiose šalyse.

Žaidynių programoje dalyvavo 17 sporto šakų varžybos. Demonstracijose dalyvavo Prancūzijos boksas ir baskų žaidimai. Šios žaidynės buvo paskutinis kartas, kai vyko regbio turnyrai. Moterys dalyvavo plaukimo, nardymo, fechtavimo ir teniso varžybose.

Olimpinių žaidynių herojumi buvo pripažintas puikus bėgikas iš Suomijos Paavo Nurmi, kuris iškovojo penkis aukso medalius. Paryžiuje iškilo amerikiečių plaukiko Johnny Weissmullerio žvaigždė. Jis laimėjo dvi pagrindines distancijas ir laisvojo stiliaus estafetę, iškovodamas tris aukso medalius. Penkis medalius, iš kurių trys yra auksiniai, iškovojo kardininkas iš Prancūzijos Rogeris Ducre'as.

Šiose žaidynėse teniso varžybos paskutinį kartą vyko prieš didžiąją pertrauką dėl Tarptautinės teniso federacijos ir TOK nesutarimų. Tik 1988 m. Tenisas vėl grįžo į olimpines žaidynes. JAV tenisininkai nepraleido nė vieno čempiono titulo, gavę penkis aukso medalius.

Futbolo turnyre dalyvavo 22 komandos. Pirmą kartą užjūrio futbolininkai - urugvajiečiai - 7: 0 įveikė stiprią Jugoslavijos komandą.

Bendroje įskaitoje pergalę šioje olimpiadoje iškovojo Amerikos sportininkai, antroje vietoje liko namų komanda, o trečioje - Suomijos sportininkai.