Kaip Vyko 1924 M. Olimpinės žaidynės Paryžiuje

1924 m. Paryžiuje buvo organizuojamos olimpinės žaidynės. Antrą kartą šių sporto renginių vieta tapo Prancūzijos sostinė, kuri varžėsi dėl žaidimų Barselonoje, Romoje, Los Andžele, Prahoje ir Amsterdame.

Kaip vyko 1924 m. Olimpinės žaidynės Paryžiuje

1924 m. Žaidynėse dalyvavo 44 šalys. Vokietijai vis dar buvo uždrausta dalyvauti olimpiniame judėjime dėl agresijos Pirmojo pasaulinio karo metu. Sovietų komanda taip pat negalėjo dalyvauti konkurse dėl to, kad dauguma pasaulio šalių nepripažino šios valstybės. Tokios šalys kaip Estija, Latvija, Lietuva, Haitis, Ekvadoras, Airija, Meksika ir Urugvajus pirmą kartą siuntė savo sportininkus į žaidynes. Daugiausia sportininkų atvyko iš Prancūzijos.

Šiose olimpinėse žaidynėse jau galėjai pamatyti daugybę atributų, kurie dabar tapo neatsiejama tokių varžybų dalimi. Buvo surengtos žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos, kuriose dalyvavo Prancūzijos prezidentas. Pasirodė olimpinis šūkis, kuris skamba taip: „Greičiau, aukščiau, stipriau!“. Žaidimai pritraukė didelę auditoriją, o jų organizavimas sugebėjo atsipirkti. Pamažu olimpiada tampa ne tik sporto renginiu, bet ir savotišku šalies, kurioje ji vyksta, išsivystymo lygio demonstravimu.

Tačiau 1924 m. Žaidimai labai skyrėsi nuo šių dienų žaidimų. Pavyzdžiui, moterys galėjo varžytis ribotoje disciplinų grupėje. Iš 19 sporto šakų jie dalyvavo tik nardymo, plaukimo, fechtavimo ir teniso varžybose.

Pirmąją vietą neoficialiame komandos renginyje užėmė JAV. Aukščiausius rezultatus parodė Amerikos lengvaatlečiai - bėgikai ir šuolininkai. Taip pat kelis aukso medalius iškovojo plaukikai ir tenisininkai, tiek vyrai, tiek moterys.

Suomijos komanda reikšminga persvara tapo antra. Bėgikas Paavo Nurmi iškovojo 5 iš 14 šios šalies aukso medalių tiek vienetų varžybose, tiek kaip komanda estafetėje.

Trečioji buvo turnyro šeimininkė - Prancūzija. Olimpinėse žaidynėse ji atstovavo stipriausiai dviratininkų ir sunkiaatlečių komandai.