1956 M. Žiemos Olimpinės žaidynės Kortina D'Ampezzo Mieste

Penktosios (žiemos) olimpinės žaidynės vyko 1956 m. Cortina d'Ampezzo (Italija) sausio 26 - vasario 5 dienomis. Jose dalyvavo 942 sportininkai, tarp jų 146 moterys iš 33 šalių. Šiais metais žaidynėse (53 sportininkai) debiutavo SSRS komanda, kuri radikaliai pakeitė jėgų pusiausvyrą. Iš viso buvo surengtos 245 varžybos 5 sporto šakose, pakeista ir išplėsta slidinėjimo lenktynių programa. Taigi vietoj 18 km lenktynių vyko 15 ir 30 km slidinėjimo lenktynės. Moterys kovojo dėl aukso 3x5 km estafetėje.

1956 m. Žiemos olimpinės žaidynės Kortina d'Ampezzo mieste

Jau 1920–1930 m. Cortina d'Ampezzo buvo gana gerai žinomas žiemos sporto centras. Čia vyko kalnų slidinėjimo ir slidinėjimo čempionatai. Šis kurortinis miestas taip pat buvo nominuotas olimpinėms žaidynėms 1940 m.

Žaidynių pradžioje miestas buvo visiškai pertvarkytas. Buvo pastatytas gražus modernus stadionas su 4 pakopų tribūnomis, parengta didelio aukščio greita trasa čiuožėjams. Taip pat buvo pastatytas naujas tramplinas (80 m) - pasak varžybų dalyvių, vienas geriausių pasaulyje.

Pirmą kartą šiemet vienas iš sportininkų visų žaidynių dalyvių vardu davė olimpinę priesaiką (tai padarė italė Juliana Chenal-Minuzzo). Tokių varžybų TV transliacija taip pat buvo vykdoma pirmą kartą.

Kaip jau minėta, SSRS sportininkai radikaliai pakeitė jėgų pusiausvyrą savo naudai. Jie dalyvavo visose varžybose, išskyrus bobslėjaus ir dailųjį čiuožimą. 10 km slidinėjimo lenktynėse Sovietų Sąjungai L. Kozyreva pelnė pirmąjį auksą, o antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo ir sovietų slidininkai. Estafetėje sovietų komanda iškovojo sidabrą, o tada laimėjo Suomijos slidininkai. Pirmieji olimpiniai nugalėtojai istorijoje ne iš Skandinavijos šalių taip pat buvo mūsų sportininkai - Pavelas Kolchinas prie SSRS rinktinės skyrė 3 apdovanojimus - 1 aukso ir 2 bronzos medalius.

Vyrų lygumų slidinėjime kova buvo palyginti lygi. SSRS norvegai, suomiai, švedai ir sportininkai gavo po vieną aukščiausią apdovanojimą. Šuoliuose su slidėmis geriausias buvo suomis L. Hyvärinenas (81 ir 84 m), kuris praktikavo naują šuolio techniką, o pergalę biatlone šventė norvegas S. Stenersenas. Kalnų slidinėjimo varžybose užtikrintai dominavo austras A. Saileris, laimėjęs visas 3 varžybų rūšis.

Kalbant apie pagrindinę VIII žiemos olimpinių žaidynių sensaciją, sovietų sportininkai ją pristatė žiūrovams. Norvegai, kurie pirmiausia buvo galva ir pečiai 1952 m., Buvo patenkinti tik dviem sidabro apdovanojimais. SSRS atletai šįkart buvo geresni: tai įrodė naujas pasaulio rekordas (40, 2 s) ir E. Grishino „auksas“500 m atstumu, taip pat du pasaulio rekordai (ir, žinoma, 2 aukso medaliai) 1500 m atstumu visi tie patys Grišinas ir J. Michailovas. Olimpinį rekordą 5000 m atstumu pasiekė mūsų B. Šilkovas. Šiauriečiai pergalę šventė tik kartą - 10 000 m (1 vietą užėmė švedas S. Ericksonas).

Bobslejuose („deuce“) italai iškovojo sidabro ir aukso medalius, šveicarai - aukso medalius keturiese, o Italija tenkinosi antrąja vieta. Vieno dailiojo čiuožimo metu dailiojo čiuožimo iš JAV čempionai tapo, porų programoje - iš Austrijos.

SSRS rinktinės ledo ritulininkai užtikrintai įveikė visus savo varžovus ir tapo olimpinių žaidynių čempionais, o nenugalimi kanadiečiai tenkinosi tik 3 vieta, leisdami JAV eiti į priekį (jie pralaimėjo amerikiečiams 1: 4).

Dėl to SSRS bendroje įskaitoje užėmė pirmąją liniją - 104 taškai ir 16 medalių (7-3-6), antroji vieta buvo Austrijoje - 66, 6 taškai ir 11 medalių (4-3-4), trečioji vieta buvo Suomijoje - 57 taškai ir 6 medaliai (3-3-1).