M. FIFA Pasaulio Taurė: Kaip žaidė Nigerijos Bei Bosnijos Ir Hercegovinos Rinktinės

Birželio 21 dieną Cuiaba surengė lemiamas Nigerijos bei Bosnijos ir Hercegovinos komandų varžybas Brazilijoje vykusiame FIFA pasaulio taurės antrajame etape. Abi pirmųjų rungtynių komandos parodė ne patį geriausią rezultatą: Nigerija sužaidė lygiosiomis, o Bosnija pralaimėjo. Todėl žaidimas Cuiaboje jiems buvo lemiamas atsižvelgiant į kovą dėl patekimo į kitą turnyro etapą.

2014 m. FIFA pasaulio taurė: kaip žaidė Nigerijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės

Nigeriečiai ir bosniai turėjo galimybę laimėję tarpusavio mačą pelnyti pirmuosius tris turnyro taškus, kurie būtų išsaugoję viltis patekti į kitą pasaulio taurės etapą. Žaidimas prasidėjo ne pačiu greičiausiu tempu. Reikėtų pažymėti, kad Cuiaba miestas yra karščiausias iš visų miestų, kurie rengia pasaulio taurės varžybas Brazilijoje. Tačiau greičiausiai stulbinančio tempo trūkumui įtakos turėjo ne karštis. Žaidimas buvo labai svarbus, todėl komandos stengėsi žaisti akimis į savo vartus, pašalindamos klaidas.

20 susitikimo minučių bosniai įmušė įvartį. Dzeko, gavęs nuostabų perdavimą iš lauko gylio, įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į vartus. Tačiau eilinis teisėjas iškėlė vėliavą, ragindamas užimti poziciją. Pakartojimas aiškiai parodė, kad teisėjas iš Naujosios Zelandijos labai klydo. Tiesą sakant, jis paėmė švarų bosnių įvartį.

Bosnijos gerbėjai tikėjosi, kad žaidime vyraus teisingumas. Tačiau taip neatsitiko. 29-ąją minutę Peteris Odemwingie pataikė į vartus po perdavimo Eminikai. Pastarasis taranavo kairįjį Bosnijos gynybos šoną ir davė perdavimą Peteriui, kuris pasiuntė kamuolį tarp Bosnijos vartininko kojų. Pirmasis kėlinys baigėsi minimaliu afrikiečių pranašumu.

Po pertraukos Bosnijos žaidėjai bandė apčiuopti kelią į nigeriečių vartus. Tačiau atakuoti veiksmus europiečiams nepavyko. Patys Nigerijos žaidėjai sugebėjo sukurti pavojingą įvarčio galimybę antrojo kėlinio viduryje. Bosniją vartininkas išgelbėjo, be to, du kartus. Pirma, Begovičius atmušė pavojingą smūgį, o tada, tęsdamas afrikiečių ataką, panaikino išėjimą į Nigerijos puolėjo vartus.

Europiečiai praleido realiausią šansą laimėti paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Paskutinėje atakoje Edinas Dzeko gavo galimybę iš naudingiausios situacijos prasiveržti pro vartus iš Nigerijos baudos aikštelės praėjimų. Tačiau afrikiečius išgelbėjo vartininkas, o paskui ir vartai.

Galutinis rezultatas 1 - 0 Nigerijos naudai nukreipia bosnius krautis lagaminus, o afrikiečiai turi daug šansų patekti į F grupę.