M. Pasaulio Futbolo Futbolo čempionatas: Kaip Sekėsi Bosnijos Ir Hercegovinos - Irano Rungtynėms

Prieš finalinį žaidimą bosniai prarado visas galimybes toliau kovoti FIFA pasaulio taurės atkrintamosiose varžybose. Tačiau europiečiai planavo laimėti bent vienerias turnyro varžybas. Paskutinė jų varžovė buvo Irano komanda, kuri prieš trečiojo turo žaidimą F grupėje pergalės atveju turėjo teorinių galimybių tęsti kovą pasaulio futbolo čempionato atkrintamųjų varžybų etape.

2014 m. Pasaulio futbolo futbolo čempionatas: kaip sekėsi Bosnijos ir Hercegovinos - Irano rungtynėms

Atrodė, kad Bosnijos komanda turėjo tvirtesnį vardų sąrašą. Bent jau daugelis Bosnijos futbolininkų žaidžia žinomuose Europos klubuose. Iraniečiai savo fone atrodo kur kas kukliau. Galbūt tai nulėmė teritorinį Bosnijos pranašumą.

Aktyviau mačą pradėjo europiečiai. Edinas Dzeko jau turėjo progą pirmosiomis minutėmis, tačiau negalėjo pataikyti į vartus iš apžvalgos taško. Bosnijos puolėjas įmušė įvartį kiek vėliau. Po dvidešimt trijų minučių Dzeko šovė tiesiai į iraniečių vartų kampą iš už baudos aikštelės ribų. Europiečiai pirmavo 1 - 0.

Pirmajame kėlinyje esančią Irano komandą galima išskirti pavojingu smūgiu į bosnių vartų skersinį. Shojayei, minutę po to, kai iraniečiai praleido kamuolį, pavojingai smūgiavo į vartus. Irano rinktinei šiek tiek pritrūko įvarčio.

Pirmoji susitikimo pusė baigėsi minimaliu bosnių pranašumu 1 - 0.

Antrajame kėlinyje bosniai padidino savo persvarą. Po Irano futbolininkų klaidos savo aikštės pusėje europiečiai sužaidė derinį, kuris baigėsi dar vienu įvarčiu. Pjanichas pasižymėjo 59-ąją minutę. Po šio įvarčio rungtynių nugalėtoją jau buvo lengva nuspėti.

Tačiau iraniečiai nepaliko aikštės be savo tikslo. 82-ąją minutę Reza Guchannejhadas uždarė perdavimą iš kairio Irano atakos krašto. 2 - 1 vis dar vadovavo bosniai. Iranas turėjo galimybę išplėšti bent lygų rezultatą, tačiau tai neįvyko.

Visas Irano futbolininkų ir sirgalių viltis sužlugdė Avdiy Vrshaevičiaus įvartis, kuris sekė iškart po to, kai iraniečiai pelnė įvartį. Greita europiečių ataka lėmė tai, kad 83-ąją minutę rezultatas buvo nustatytas 3 - 1 Bosnijos naudai.

Bosniai iškovojo pirmąją ir paskutinę pasaulio taurės pergalę Brazilijoje, o iraniečiai pelnė pirmąjį ir vienintelį įvartį turnyre. Dabar abi komandos eina namo.