M. FIFA Pasaulio Taurė: Kaip Sekėsi Rungtynėms Gana - JAV

Birželio 16 d., „Das Dunas“stadione, Brazilijos mieste Natalyje, įvyko pasaulio kvarteto „G“ketverto varžybos. Ganos rinktinė žaidė su JAV rinktine. Tai ne pirmas kartas, kai futbolo likimas subūrė šiuos varžovus į vieną grupę, o paskutiniame pasaulio taurės etape Pietų Afrikoje amerikiečius 1/8 finale pranoko būtent Ganos gyventojai.

Gana - USA_
Gana - USA_

Žaidimas prasidėjo veržliai. Nepraėjus nė 30 sekundžių kamuolys atsidūrė Ganos rinktinės vartuose. Clintas Dempsey prasiveržęs į baudos aikštelę įsiveržė į baudos aikštelę ir nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. JAV komanda labai greitai pirmavo. Galbūt šis tikslas bus greičiausias turnyre.

Visą pirmąjį kėlinį afrikiečiai negalėjo atprasti. Jie puolė iš inercijos, protingų atakų buvo labai mažai, o amerikiečiai žaidė rezultatu. JAV rinktinė ramiai laikėsi gynybos, kartais atsakydavo aštriais išpuoliais. Pirmasis kėlinys baigėsi minimaliu JAV komandos pranašumu.

Antrajame kėlinyje afrikiečiai sustiprėjo. Įvyko keletas keitimų, kurie labai sustiprino Ganos rinktinės žaidimą. Puolimai yra aštresni, protingesni ir greitesni. Tačiau iki pat rungtynių pabaigos ganiečiai negalėjo atsigauti. Tačiau vis tiek įvartis buvo pasiektas 82 minutę. Po puikaus perdavimo su Ganos kapitono Gyano kulnu Andre Ayew pataikė į artimą JAV komandos vartų kampą. Smūgis pasirodė labai efektyvus.

Susidarė įspūdis, kad afrikiečiai išspaus varžovą, tačiau taip neatsitiko. Priešingai, 86-ąją minutę prie Ganos rinktinės vartų buvo retas kampas. Po tikslios padavimo Johnas Brooksas, kuris nacionalinėje komandoje sužaidė tik 4 rungtynes, galva nukreipia kamuolį į Ganos vartus. 2 - 1 JAV išplėšė pergalę, dar kartą pademonstruodama, kad turnyre Brazilijoje varžovai nenori tenkintis lygiosiomis.

JAV komanda iškovoja sunkią pergalę prieš Ganą ir yra lyginama taškais su Vokietija, o Ganos rinktinė turės nepaprastai stengtis, kad galėtų kovoti dėl galimybių patekti į atkrintamųjų varžybų etapą.