Pirmasis Etapas M. FIFA Pasaulio Taurė: Brazilija Prieš Čilę

Birželio 28 dieną visa Brazilija gyveno laukdama pirmųjų FIFA pasaulio taurės aštuntfinalio rungtynių, kuriose pasaulio taurės šeimininkas susitiko su Čilės rinktine. Belo Horizontės miesto stadione įvyko brazilų ir bekompromisių čiliečių akistata.

Pirmasis etapas 2014 m. FIFA pasaulio taurė: Brazilija prieš Čilę

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių abi komandos varžovams kiekvienoje aikštės atkarpoje skyrė sunkią kovą dėl kamuolio. Tai jau buvo atkrintamųjų etapas, todėl visos jėgos buvo įmestos į konkrečias rungtynes. Kovos dėl valdžios simbolis ant žalios Mineirao stadiono vejos gali būti vadinamas Vidalo technika, kurią jis pagavo ant Neymaro klubo. Čiliečio galėjo pavydėti NHL ledo ritulininkai.

Kalbant apie žaidimą, žiūrovai tribūnose negalėjo nuobodžiauti. Jau 18-ąją susitikimo minutę po kampinio smūgio aikštės šeimininkai atidarė rezultatą. Brazilijos kapitonas Silva nukreipia kamuolį į tolimąjį vartą, kur Davidas Luizas užbaigia perdavimą. Rezultatas tapo 1 - 0 Brazil naudai. Kas tuo metu vyko tribūnose, sporto komentatorius pavadino išraišką, kuri įeis į istoriją: „tribūnose esantys brazilai patyrė didžiulį orgazmą“. Tokia buvo didžiulė džiaugsminga daugelio gerbėjų beprotybė. Tačiau brazilams ilgai džiaugtis nereikėjo.

32-ąją minutę Alexis Sanchezas pasiuntė kamuolį į Cesaro vartų kampą taikliausiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų. Rezultatų švieslentėje sužibo skaičiai 1 - 1, o tai Čilės gerbėjus jau atvedė į ekstazės stadiją.

Pirmoji susitikimo pusė baigėsi vienodais balais.

Antrajame kėlinyje aikštėje buvo stebimas tas pats sunkus žaidimas. Reikia pripažinti, kad brazilai turėjo nedidelį teritorinį pranašumą, tačiau čiliečiai pavojingai kontratakavo. Komandos turėjo keletą gerų įvarčių, tačiau rezultatas švieslentėje nepasikeitė - pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1 - 1.

Per papildomas 30 minučių brazilai buvo aktyvesni, Čilės komanda atkovojo savo jėgomis. Masinė čiliečių gynyba žavisi - Brazilijos komanda neturėjo nė vienos galimybės įmušti įvartį. Tačiau čiliečiai beveik „palaidojo“visas čempionato savininkų viltis. Paskutinėmis pratęsimo minutėmis Pinilla smogė siaubingą smūgį Cesaro vartams. Vartininkas buvo bejėgis, tačiau kamuolys pataikė į skersinį. Skambėjimas nuo vartų stulpo atrodė aidintis visoje Brazilijoje. Penkiakovininkams labai pasisekė.

Pratęsimas nedavė įvarčių, todėl komandos išsprendė santykius baudų serijose. Sportinė laimė buvo čempionato šeimininkų pusėje - jie laimėjo 3 - 2. Tuo pačiu metu paskutinis čiliečių smūgis iš taško pataikė į virpstą. Vėlgi, keli centimetrai atskyrė Čilę nuo puoselėjamo tikslo. Todėl šis pataikymas buvo paskutinis žaidime. Brazilai patenka į ketvirtfinalį ir laukia Kolumbijos - Urugvajaus mačo nugalėtojo. Čiliečiai eina namo, tačiau namuose niekas nepriekaištaus dėl jų pasirodymo. Tai buvo verta komanda, deja, čempionatas atsisveikina.