M. FIFA Pasaulio Taurė: Kaip Ispanija Pralaimėjo Čilei

Birželio 19 d., Antrosiose dienos rungtynėse garsiajame Rio de Žaneiro stadione „Maracana“įvyko lemiamos Ispanijos rinktinės varžybos dėl kovos tęsimo pasaulio taurėje. Dabartinių pasaulio čempionų varžovai buvo nepalenkiami čiliečiai.

Ispanija - čili

Ispanijos rinktinė, pralaimėjusi čempionato atidarymo rungtynes Nyderlandams (1 - 5), neturėjo teisės suklysti dvikovoje su čiliečiais. Vyriausiasis „raudonojo įniršio“treneris atliko nemažai pakeitimų pradiniame komandos rikiuotėje. Visų pirma, garsiojo vidurio puolėjo Xavi bazėje nebuvo vietos. Ispanams reikėjo pergalės, kad galėtų tęsti kovą dėl išėjimo iš grupės.

Rungtynės prasidėjo pavojinga Pietų amerikiečių ataka, tačiau greito įvarčio nebuvo. Ispanai atsakė skaudžiu momentu, tačiau vartininkas išgelbėjo Čilės rinktinę. 20-ąją susitikimo minutę Ispanijos žaidėjai, pametę kamuolį aikštės centre, gavo greitą kontrataką į savo vartus, kurio rezultatas buvo Eduardo Vargaso kamuolys. Čilės rinktinė pirmavo, tačiau tuo metu atrodė, kad tai nieko neteikia Pietų amerikiečiams.

Po kelių minučių Diego Costa smūgiavo iš arti vartų, tačiau nepataikė į vartus. Ir tada Ispanija pateko į savo tinklą antrąjį įvartį. Pirmojo kėlinio pabaigoje Alexis Sanchezas atliko baudos smūgį, tačiau Casillasas buvo išgelbėtas. Tačiau kamuolys atšoko Čilės žaidėjui Charlesui Arangiui, kuris smūgiavo nuo kojų iki vartų. Kėlinys buvo 44 minutes, o čiliečiai išsiveržė į priekį rezultatu 2 - 0. Pirmoji susitikimo pusė baigėsi.

Antrame žaidimų segmente ispanai puolė pulti. Busquetsas turėjo puikią progą, tačiau sugebėjo iš kelių metrų nepataikyti į beveik tuščius vartus. Kita vertus, čiliečiai pirmoje antrojo kėlinio pusėje net negalvojo apie puolimą, tačiau išlaikė gynybą. Reikia pripažinti, kad tai padarė Pietų Amerikos gyventojai. Ispanija nesukūrė tiek, kiek norėtų jos gerbėjai.

Po 70 minučių čiliečiai pradėjo daryti retas kontratakas. Viename iš jų Mauricio Isla galėjo „nužudyti“visą intrigą. Tačiau „Juventus“žaidėjas negalėjo užbaigti perdavimo. Isla po kamuolio slydo į reikmenis ir smūgiavo virš tuščio vartų kampo. Po to ispanai agonijoje toliau atakavo, atliko tolimus smūgius, tačiau Čilės vartininkas Bravo neleido kamuoliui peržengti vartų linijos.

Galutinis rezultatas 2 - 0 Čilės naudai leidžia ispanams pradėti krautis lagaminus ir ruoštis skristi namo. Pietų amerikiečiai pasiveda olandus ir trečiojo turo rungtynėse žais dėl pirmosios vietos B grupėje. Kol kas Čilė ir Nyderlandai turi po 6 taškus.