Koks Buvo Metų Vimbldono Finalas

Vimbldonas yra vienas iš keturių teniso „Grand Slam“turnyrų, kurie gyvuoja nuo 1877 m. Ir kasmet rengiami to paties pavadinimo Londono priemiestyje. Kiekvienais metais geriausi planetos tenisininkai varžosi tarpusavyje, kad finale gautų nugalėtojo garbės vardą.

Koks buvo 2012 metų Vimbldono finalas

2012 m. Turnyras tradiciškai vyko 14 dienų, pusantro mėnesio iki pirmojo rugpjūčio pirmadienio. Tenisininkai varžėsi dėl prizų penkiose Vimbldono veislėse: vyrų vienetų, moterų vienviečių, vyrų dvejetų, moterų dvejetų, mišrių (mišrių). Dviviečių ir mišrių turnyrų metu partneriai neturi būti tos pačios šalies gyventojai, todėl šie susitikimai labiau patinka žiūrovams.

Lenkijos Agnieszka Radwanska ir amerikietė Serena Williams, kurios vardą jau seniai girdėjo visi teniso gerbėjai, pateko į „Wimbledon 2012“moterų vienetų turnyro finalą. Finalinės mergaičių rungtynės vyko dviem etapais, nes pirmąjį žaidimą teko nutraukti dėl stipraus lietaus po pirmojo seto, kurį laimėjo Williamsas rezultatu 6: 1. Amerikietis penktą kartą laimėjo mačą rezultatu 6: 1 5: 7 6: 2.

Vyrų turnyro finalas buvo dramatiškesnis, nes šešiskart Vimbldono nugalėtojas iš Šveicarijos Rogeris Federeris ir škotas Andy Murray (vietinės publikos numylėtinis), kuris buvo antroji pasaulio raketė ir dažnai užėmė antrąją ar trečiąją vietas Vimbldono turnyre pateko į finalą. Kadangi britų vyrai niekada nebuvo laimėję turnyro nuo 1938 m., Didelės viltys buvo dedamos į Murray. Nepaisant to, Federeris iškovojo pergalę ir tapo septynis kartus Vimbldono čempionu, taigi pakartojo teniso legendos - amerikiečio Pete'o Sampraso - rekordą. Susitikimo rezultatas yra 4: 6, 7: 5, 6: 3, 6: 4.

Moterų dvejetų turnyras buvo gana nuspėjamas, nes seserys Williams (Serena ir Venera) buvo pirminės favoritės. Būtent jie, savo kelyje įveikę visus varžovus, pateko į finalą, kur nugalėjo Čekijos rinktinę, kuriai atstovavo Andrea Glavachkova ir Lucy Gradetskaya. Galutinis šio Vimbldono turnyro rezultatas yra 7: 5 6: 4.

Vyrų dvejetų turnyro nugalėtojais tapo mišri komanda, kurią sudarė Didžiosios Britanijos atstovas Jonathanas Murray ir sportininkas iš Danijos Frederickas Nielsenas. Abi tenisininkės pirmą kartą laimėjo Vimbldoną; interviu metu abi tikisi tolesnio bendradarbiavimo. Rezultatu 4: 6, 6: 4, 7: 6, 6: 7, 6: 3 jiems pavyko nugalėti kitą mišrią rinktinę, susidedančią iš Roberto Lindstedto (Švedija) ir Horia Tezeu (Rumunija).

Mišraus turnyro nugalėtojais tapo Amerikos atstovai Lisa Raymond ir Mike'as Brianas, kurie finale įveikė Eleną Vesnina iš Rusijos ir Leanderį Paesą iš Indijos. Visi finalai buvo rodomi tiesiogiai per Rusijos sporto televizijos kanalus („Eurosport“, „Rusija 2“).