M. 1/8 Pasaulio Taurės Finalas: Koks Buvo žaidimas Vokietija - Alžyras

Šeštosios FIFA pasaulio taurės aštuntfinalio varžybos vyko birželio 30 d. Porto Alegrės mieste. Daugiau nei 40 000 sirgalių tribūnose matė Vokietijos ir Alžyro susitikimą.

2014 m. 1/8 pasaulio taurės finalas: koks buvo žaidimas Vokietija - Alžyras

Vokietijos komanda buvo laikoma šios poros favoritu, tačiau visą pirmąjį kėlinį vokiečiai praleido aiškiai ne savo lygiu. Rungtynių tempas buvo didelis, o Afrikos futbolininkai stengėsi nenusileisti vokiečių žaidėjams nei žaidimo organizavimo, nei įgūdžių, nei aštrių atakų metu. Reikia pripažinti, kad alžyriečiai pirmoje susitikimo pusėje, ypač rungtynių pradžioje, atakavo kiek aštriau. Stebino tai, kad vokiečių vartininkas Neueris labai jaudinosi. Jis padarė keletą nepateisinamų klaidų.

Kėlinio pabaigoje vokiečiai sugebėjo sukurti tikrai pavojingą momentą. Krosas pavojingai smūgiavo iš už baudos aikštelės ribų, tačiau vartininkas išgelbėjo Alžyrą, tačiau Götze baigęs galėjo pelnyti pirmąjį žaidimo įvartį. Bet taip nenutiko, nes Mboli vėl išsaugojo savo įvartį.

Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis be įvarčių. Tuo pat metu Alžyro komanda atrodė labai tvirtai, stengdamasi niekuo nenusileisti vokiečiams.

Antroje susitikimo pusėje Vokietija pridūrė. Prie afrikiečių vartų ėmė rodytis pavojingos akimirkos. Puikias galimybes turėjo Mülleris, Lamas, Schweinsteigeris. Tačiau Mboli pagavo drąsos ir padarė daug puikių gelbėjimų. Priekinėje linijoje Afrikos futbolininkai padarė nedaug - antrajame kėlinyje Vokietijos pranašumas buvo reikšmingas. Rezultatas švieslentėje nepasikeitė iki pagrindinio laiko pabaigos - 0 - 0.

Pratęsimu vokiečiai toliau spaudė varžovų vartus. Ko Levo auklėtiniai negalėjo padaryti per 90 minučių, jie išdavė jau 92-ąją minutę. Puolėjas Schürrle pavertė šoninį skersinį įvarčiu. Vokietija pirmavo 1 - 0.

Po praleisto kamuolio Alžyro žaidėjai nebeturėjo galimybės atsigauti, nes vokiečiai tęsė savo puolimą. Dėl to 119-ąją minutę Ozilas įmušė antrąjį įvartį, kuris leido pašalinti visus klausimus apie susitikimo nugalėtoją.

Tačiau Alžyro žaidėjai nepaliko aikštės be įvarčio. Jau sutirštėjusiu pratęsimo metu „Abdelmumen Jabu“susigrąžino vieną įvartį, tačiau afrikiečiams to nepakako.

Galutinis susitikimo rezultatas yra 2 - 1 Vokietijos naudai. Prancūzai jau laukia vokiečių ketvirtfinalyje, o Alžyro žaidėjai palieka futbolo pasaulio čempionatą su pasididžiavimu savo šalimi.