M. FIFA Pasaulio Taurė: Koks Buvo žaidimas Kroatija - Meksika

Birželio 23 d., Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje, baigėsi grupės etapas A ir B grupėse. Pirmajame čempionato ketvertuke viena iš svarbių ir paskutinių rungtynių buvo Meksikos ir Kroatijos rinktinių žaidimas. Asmeninėje šių komandų akistatoje buvo nulemtas bilieto į atkrintamųjų etapą likimas.

2014 m. FIFA pasaulio taurė: koks buvo žaidimas Kroatija - Meksika

Pirmasis kėlinys įvyko kroatų pranašumu. Jie turėjo daugiau kamuolio ir bandė greitai atakuoti, tačiau europiečiams nepavyko sukurti tikrai aštrių momentų. Dažniausiai kroatai varžovų gynybą trikdė tolimais smūgiais.

Centrinės Amerikos atstovai pasirinko kontratakos taktiką. Tai nėra atsitiktinumas, nes meksikiečiams būtų pakakę lygiųjų, kad paliktų grupę. Su tokiu suskirstymu Meksiką būtų galima priskirti rungtynių favoritams. Būtent šios komandos igrovkoi pirmame kėlinyje sukūrė dvi pavojingas akimirkas prie Kroatijos vartų. Pirma, po tolimo vartininko smūgio vartų vartai išgelbėjo europiečius, o tada „Peralta“gavo nuostabų perdavimą iš gilumos, nuėjo į pasimatymą su „Pletikosa“, tačiau paslydo ir negalėjo pataikyti į vartus. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis be įvarčių.

Antroji susitikimo pusė vyko kiek kitokiu scenarijumi. Kroatai puolimo veiksmuose pasirodė dar mažiau, ir meksikiečiai, atrodo, pridūrė. Iš pradžių teisėjas pagailėjo Kroatijos, kai neskyrė baudos už žaidimą ranka Kroatijos baudos aikštelėje. Bet tada nugalėjo teisingumas. 72-ąją minutę po kampinio Rafael Marquez smūgiavo į vartus galva. Meksikiečių džiaugsmas buvo toks stiprus, kad jų vyriausiasis treneris kartu su žaidėjais aikštėje krito ant rankų.

Po to kroatai visiškai subyrėjo. Jie praleido dar du kartus. Andresas Guardado 75-ąją ir Javieras Hernandezas 82-ąją minutę surinko pražūtingą rezultatą. Dabar niekas neabejojo, kad meksikiečiai palieka grupę. Kroatai rungtynių pabaigoje sugebėjo susigrąžinti vieną įvartį, tačiau tai buvo maža paguoda. Ivanas Perisičius 87-ąją minutę pelnė vienintelį įvartį prieš meksikiečius.

Galutinis žaidimo rezultatas 3 - 1 Meksikos naudai leidžia nugalėtojams surinkti 7 taškus A grupėje. Tuo pačiu metu jie lyginami su Brazilija, tačiau vien tik įvarčių skirtumu nusileidžia čempionato šeimininkams. įmušė ir praleido. Pirmoje vietoje yra Brazilija, o antroje - Meksika. Dabar Meksikos komanda 1/8 finale susitiks su Nyderlandų rinktine.