M. FIFA Pasaulio Taurė: Kaip Buvo žaidžiamas žaidimas Italija - Urugvajus

Birželio 24 d., Brazilijos mieste Natale, vyko svarbiausios D grupės varžybos. Italijos ir Urugvajaus rinktinės kovojo dėl patekimo į atkrintamąsias varžybų etapą. Italai džiaugėsi lygiosiomis, o pietų amerikiečiams reikėjo tik pergalės.

2014 m. FIFA pasaulio taurė: kaip buvo žaidžiamas žaidimas Italija - Urugvajus

Galbūt žaidimas Italija - Urugvajus išprovokuos skandalą pasaulio čempionate, skirtame teisėjavimui. Sirgaliai nematė ryškiai putojančio futbolo. Žaidimas buvo labai intensyvus ir nenuspėjamas. Komandos vadovai neparodė savo geriausių savybių, tačiau pagrindinis susitikimo veikėjas buvo asmuo, nieko bendra neturintis nei su Italija, nei su Urugvajumi. Vyriausiasis teisėjas iš Meksikos Rodriguezas Marco 59-ąją rungtynių minutę pasakė savo svarų žodį, tapdamas žaidimo veikėju …

Pirmojo kėlinio pradžia vyko Europos komandos pranašumu. Italai labiau kontroliavo kamuolį, bandė grasinti varžovo vartams vyriškais perdavimais į baudos aikštelę. Tačiau pavojingų momentų nebuvo. Balotelli pademonstravo siaubingą žaidimą - vienintelis dalykas, kurį juodas puolėjas galėjo padaryti aikštėje, buvo gauti geltoną kortelę. Antroje kėlinio pusėje urugvajiečiai pridūrė, tačiau ir jie negalėjo sukurti superįvarčio momento. Nuo pirmojo kėlinio galima prisiminti tik vieną pavojingą urugvajiečių ataką, kurios metu italų vartininkas į žaidimą žengė du kartus, o italai prisimena tik Pirlo baudos smūgį.

Antroji susitikimo pusė prasidėjo lygiaverčiu žaidimu, o tada įvyko pagrindinis rungtynių įvykis, kuris efektingai paveikė susitikimo baigtį. Pagrindinis teisėjas Rodriguezas Marco 59-ąją minutę iškyla su itin prieštaringai vertinama raudona kortele Claudio Marchisio. Bus daugiau klausimų apie šį epizodą. Daugeliui žmonių susidarė įspūdis, kad teisėjas paprasčiausiai supainiojo kortas.

Po to urugvajiečiai, turėdami skaitinį pranašumą, pradėjo pulti didelėmis pajėgomis. Jie prispaudė italų vartus, tačiau pastarieji išsilaikė. Turime pripažinti, kad prie Italijos rinktinės vartų buvo tik vienas pavojingas momentas. Urugvajaus žaidėjas pavojingai smūgiavo į Europos komandos vartus iš už baudos aikštelės ribų, tačiau nepataikė į taikinį.

79-ąją minutę pagrindinis susitikimo teisėjas vėl atvirai žaidė Urugvajaus gretose. Luisas Suarezas baudos aikštelėje italai kanda ant Celini peties, tačiau teisėjas kortelės neparodė. Nepaisant nacionalinių nuostatų, kiekvienas futbolą suprantantis asmuo žino - tai yra švari raudona kortelė. Teisėjas vėl suklydo Urugvajaus naudai.

Vos po poros minučių po kampinio Diego Godinas galva pasižymi, ko gero, pagrindiniu savo gyvenimo tikslu. Urugvajus išeina į priekį 81-ąją susitikimo minutę, o visa futbolo Italija pasineria į gedulą.

Įmušus įvartį italai bandė pulti mažesne suma, tačiau nieko padaryti negalėjo. 1-0 laimėjo Urugvajų ir pateko iš antrosios D grupės vietos į atkrintamąsias varžybas. Italai taip pat sudaro Ispanijos, Anglijos ir kelių kitų komandų, kurios palieka čempionatą, kompaniją.