Kas Yra Lin Tribute

Kinijos badmintonininkas, vardu Tribute ir pavarde Linas, laikomas labiausiai tikėtinu pretendentu laimėti vyrų vienetų badmintono varžybas Londono vasaros olimpinėse žaidynėse. Sportinė šio unikalaus sportininko biografija ir dabartinė jo padėtis pasaulio reitinge suteikia pagrindo tokiai prielaidai.

Kas yra Lin Tribute

2012 m. Spalio viduryje Kinijos sportininkui sukaks 29 metai, o iki šio amžiaus jis iškovojo visus aukščiausius titulus, kurie egzistuoja pasaulio badmintono vienetų varžybose. Pirmoji jo pergalė tarptautiniu lygiu prieš dešimt metų buvo pergalė Pietų Korėjoje turnyre, kuris yra pasaulio Grand Prix serijos dalis. Iš viso Linas per savo karjerą laimėjo daugiau nei tris dešimtis šios serijos varžybų. 2006 m. Kinijos badmintonininkas pirmą kartą laimėjo pasaulio čempionatą ir nuo to laiko tik vieną kartą, 2010 m., Varžovams prarado aukščiausią pasaulio titulą.

Tris kartus Vidurinės Karalystės sportininkas dalyvavo Azijos žaidynėse, kurios, kaip ir olimpinės žaidynės, rengiamos kas ketverius metus. Atsižvelgiant į tai, kad šioje sporto šakoje dominuoja Azijos badmintonininkai, bendras šių varžybų dalyvių lygis galbūt yra pranašesnis už olimpiečių. Nepaisant to, šiame turnyre Dunhamo surinktų apdovanojimų kolekcijoje yra trys aukso medaliai ir vienas sidabro bei vienas bronzos medalis.

Londono olimpinės žaidynės yra trečioji Lino Dano karjera. 2004 m. Jis negalėjo susidoroti su jauduliu ir buvo pašalintas po pirmojo žaidimo. Kitos olimpinės žaidynės vyko Pekine ir atnešė Kinijos badmintonininkui šių varžybų aukso medalį. Jo susitikimų su varžovais statistika yra unikali - planetoje nėra nė vieno žaidėjo, kuris būtų turėjęs daugiau pergalių nei pralaimėjimų asmeniniuose susitikimuose su Linu. Ekspertai mano, kad jo žaidimo būdas yra ne mažiau unikalus, o tai leidžia atlikti atakos smūgius iš beveik bet kurios aikštės vietos. Varžovams taip pat nepatogu, kad Linas Danas yra kairiarankis.

Pažymėtina, kad Kinijos sportininkės Xie Xingfang žmona taip pat yra tarp pasaulio badmintono elito - be pergalių daugelyje turnyrų, ji dukart tapo pasaulio čempione. Pekino olimpinėse žaidynėse Lino Dano žmona iškovojo sidabro medalį.