Kas Yra Romanas Vlasovas

Rusijos imtynininkai sėkmingai varžėsi XXX vasaros olimpinėse žaidynėse Londone. Vieną iš aukso medalių iškovojo jaunas sportininkas Romanas Vlasovas. Svorio kategorijoje iki 74 kg jis iškovojo pergalę dvikovoje su Armėnijos rinktinės nariu Arsenu Julfalakyanu.

Kas yra Romanas Vlasovas

Romanas Vlasovas prie savo olimpinio aukso nukeliavo nuo vaikystės. Jis gimė 1990 m. Spalio 6 d. Novosibirske. Nuo mažens berniukas augo be tėvo. Kartais šeima turėjo pinigų problemų. Romanas prisiminė, kad buvo dienų, kai šaldytuvas buvo tuščias. Bet tokie sunkumai tik sustiprino sportininko valią. Jo šūkis buvo frazė iš mėgstamiausio rašytojo Ernesto Hemingway kultinio romano: „Žmogus nebuvo sukurtas kentėti pralaimėjimo“. Romanas paaiškina, kad bet kokį nesėkmę suvokia kaip priežastį atsižvelgti į savo klaidas ir jas taisyti ateityje.

Galbūt todėl jaunuolis šiandien laikomas vienu stipriausių graikų-romėnų stiliaus imtynininkų. O į sporto skyrių jį atvedė vyresnysis brolis Artemas, kuris užsiėmė imtynėmis, buvo sporto meistras ir Rusijos čempionato nugalėtojas tarp šios sporto šakos jaunimo. Romanas prisimena, kaip tada brolis jam pasakė: „Jūs tikrai būsite čempionas“. Taip atsitiko, ir Vlasovas turi daug čempionų titulų.

Pavyzdžiui, 2011 metais jis tapo Rusijos graikų-romėnų imtynių čempionato Tiumenyje aukso medaliu. Tais pačiais metais jis iškovojo bronzos medalį Europos čempionate Dortmunde. Darydamas išvadas iš šiame turnyre padarytų klaidų, Vlasovas rugsėjo mėnesį Stambule vykusiame pasaulio čempionate paėmė auksą. Tada buvo kiti sėkmingi turnyrai, kuriuose nugalėtoju tapo Romanas. Įskaitant 2012 m. Europos čempionatą, kuriame Rusijos sportininkas pelnė aukščiausią apdovanojimą.

Ir dabar pagaliau pelnyta pergalė vasaros olimpinėse žaidynėse Londone. Iškart po apdovanojimo Romanas prisipažino dar iki galo nesuvokęs, kad yra olimpinis čempionas. Nors į varžybas jis nuėjo tikėdamasis gauti aukso medalį. Vlasovas sakė, kad po olimpinių žaidynių jis planuoja šiek tiek pailsėti ir toliau treniruotis. Juk jis turi pasiekti naujų pergalių.