Kaip Vyko 1976 M. Olimpinės žaidynės Insbruke

Austrijos Insbruke 1976 m. Vasario 4–15 d. Vyko dvyliktosios žiemos olimpinės žaidynės. Pažymėtina, kad iš pradžių juos planuota surengti Denveryje, tačiau Kolorado gyventojų apklausos rezultatai parodė, kad jie nenorėjo, kad jose būtų rengiamos olimpinės žaidynės. Todėl Denveris atsiėmė savo kandidatūrą. Antrosios olimpinės žaidynės jau buvo surengtos Insbruke, todėl degė dvi olimpinės šviesos.

Kaip vyko 1976 m. Olimpinės žaidynės Insbruke

1976 m. Olimpinėse žaidynėse dalyvavo 1123 sportininkai, tarp jų 231 moteris, iš 37 pasaulio šalių. Tarp naujų sporto šakų programoje buvo numatyti sportiniai ledo šokiai. Taip pat buvo pridėta nauja greitojo čiuožimo distancija - 1000 m. Vyrai kovojo dėl aukso 8 sporto šakose - biatlone, slidinėjime, kalnų slidinėjime ir greitojo čiuožimo, ledo ritulio, bobslėjaus, dailiojo čiuožimo ir rogučių varžybose. Moterys varžėsi kalnų slidinėjimo, slidinėjimo, rogučių ir greitojo čiuožimo, taip pat dailiojo čiuožimo varžybose - iš viso 5 rūšys.

Daugiausia sportininkų atsiuntė JAV NOK - 94, Sovietų Sąjunga - 79, Austrijos - 74. Į San Marino, Korėjos Respublikos ir Vengrijos NOK į olimpiadą buvo išsiųsti tik 2 žmonės. Daugiausia sportininkų dalyvavo lygumų slidinėjime - 106 vyrai ir 51 moteris.

Insbruko XII žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija vyko tame pačiame stadione, kaip ir prieš 12 metų.

Visuomenei didelį įspūdį padarė nuokalnėje pasirodęs austras Franzas Klammeris. Trasą jis įveikė vidutiniu greičiu apie 103 km / h. Visos olimpiados metu jis sumušė ne vieną greičio rekordą, išgarsėjo drąsa ir bebaimis.

Arčiausiai savo trečiojo olimpinio „aukso“šiose žaidynėse buvo Alpių slidininkė iš Vokietijos Rosie Mittermeier. Kalnuose ir slalome ji buvo geriausia, tačiau milžiniškame slalome nusileido kanadietei Katie Krainer, tik 0, 12 sekundžių.

2 aukščiausio lygio medalius iškovojo pora iš VDR - Bernhardas Germeshausenas ir Meinhardas Nemeris. Iš pradžių jie buvo pirmieji tarp dviejų ekipažų, o paskui - ketverto sudėtyje. Verta paminėti, kad LDK rogučių sportininkai ir bobslėjininkai laimėjo visus geriausius Insbruko apdovanojimus (5 vnt.).

Dailiojo čiuožimo metu olimpinis čempionas tapo britas Johnas Curry.

Geriausiai pasirodė XII OWG sportininkai iš SSRS. Vien lygumų slidinėjime jie iškovojo 4 „auksus“(po 2 vyrams ir moterims). Biatlonininkas Nikolajus Kruglovas į Rusijos rinktinės „piggy banką“atnešė 2 aukso medalius. Greita čiuožėja Tatjana Averina, be 2 aukso medalių, taip pat pelnė 2 bronzos medalius. O Raisa Smetanina šįkart du kartus tapo olimpine čempione ir vėl - sidabro medalininke.

Pirmieji olimpiniai čempionai šokiuose ant ledo buvo Aleksandras Gorškovas ir Liudmila Pakhomova. Irina Rodnina taip pat iškovojo aukso medalį Insbruke kartu su Aleksandru Zaicevu.

Greitojo čiuožimo metu sovietų sportininkai taip pat pasirodė geriausiai, iškovodami 4 auksus iš 9 (3 - moterys, 1 - vyrai). Ledo ritulyje stipriausia buvo ir SSRS rinktinė.

Dėl to Sovietų Sąjungos rinktinė uždirbo rekordinę taškų (192) ir medalių (27) sumą per OWG istoriją. Auksas iš jų buvo 13, sidabras - 6, bronza - 8. Antrąją vietą užėmė VDR komanda su 135 taškais ir 19 medalių (7 + 5 + 7), trečiąją - JAV su 73 taškais ir 10 medalių (3 + 3 + 4).