Kaip Vyko 1964 M. Olimpinės žaidynės Insbruke

1964 m. Buvo nuspręsta žiemos olimpines žaidynes surengti Austrijos mieste Insbruke. Šios varžybos įsimenamos dėl aukšto organizavimo lygio, būdingo Austrijos sporto renginiams.

Kaip vyko 1964 m. Olimpinės žaidynės Insbruke

Iš viso 1964 m. Olimpinėse žaidynėse dalyvavo 36 rinktinės. Kartu pasirodė Vokietijos Demokratinės Respublikos ir Vokietijos Federacinės Respublikos sportininkai. Pirmą kartą žiemos sporte save parodė Indija, Šiaurės Korėja ir Mongolija. Tuo pat metu varžybose nedalyvavo sportininkai iš Afrikos. Lotynų Amerikai atstovavo tik Argentinos ir Čilės komandos.

Buvo žaidžiami 34 medalių komplektai 6 sporto šakose. Kėbulas buvo pristatytas pirmą kartą, o bobslėjus į žaidimo programą grįžo po pertraukos.

Pirmąją vietą neoficialiame komandos renginyje užėmė Sovietų Sąjunga. Auksas buvo įteiktas sovietų ledo ritulio rinktinei. Puikiai pasirodė ir biatlonininkai bei slidininkai. Pavyzdžiui, Klavdia Boyarskikh už dalyvavimą lygumų slidinėjime gavo 3 aukso medalius. Pirmąją porinio dailiojo čiuožimo vietą užėmė sovietų sportininkai Liudmila Belousova ir Olegas Protopopovas. O geriausia rinktinės sportininke galima pripažinti Lydia Skoblikova - ji greitojo čiuožimo metu iškovojo 4 aukso medalius.

Antroji su dideliu atsilikimu buvo Austrijos komanda, savo teritorijoje rengianti olimpines žaidynes. Geriausiai save parodė Austrijos slidininkai ir rogučiai.

Trečią vietą užėmė Norvegijos komanda, tradiciškai stipri žiemos sporte. Dauguma medalių buvo įteikti Norvegijos čiuožėjams ir šuolių su tramplinais slidininkams. Jungtinės Valstijos pasirodė gana prastai - užėmė 8 vietą ir gavo tik vieną aukso medalį. Jo komandai jį laimėjo čiuožėjas Terry McDermottas.

Nepaisant to, kad žaidynės vyko vietoje, kur turėtų būti pakankamai kritulių, organizatoriai dar prieš olimpiadą suprato, kad nėra pakankamai sniego. 1964 metų žiema buvo per šilta. Reikėjo pritraukti Austrijos kariuomenės karius, kurie sniegą iš kalnų šlaitų gabens į slidininkų ir rogių varžybų vietą. Dėl to visos varžybos vyko pagal nuostatus.