Rungtynių Apžvalga „PSV Eindhoven“- CSKA

Gruodžio 8 dieną Maskvos futbolo klubas CSKA turėjo paskutinį susitikimą 2015–2016 metų UEFA Čempionų lygos grupių etape. Leonido Slutsky kaltinimų varžovai buvo olandų „PSV Eindhoven“futbolininkai.

Rungtynių apžvalga „PSV Eindhoven“- CSKA

Prieš paskutinį 2015–2016 m. Čempionų lygos šeštąjį turą CSKA žaidėjai prarado visas galimybes patekti į grupę. Tačiau trečioji vieta būtų leidusi „armijos komandai“patekti į Europos sezono pavasarį iš trečiosios vietos. Toks rezultatas CSKA būtų leidęs žaisti UEFA Europos lygos 1/16 rungtynėse. Norint pasiekti šį rezultatą, reikėjo nugalėti PSV.

Maskvos „CSKA“prieš susitikimo pradžią turėjo tam tikrų problemų dėl sudėties. Praleido žaidimą dėl traumų Vasilijus Berezutskis (jo vietą gynybos centre užėmė Aleksejus Berezutskis), dešiniojo krašto gynėjas Mario Fernandezas (dešiniajame krašte išėjo Kirilas Nababkinas) ir žaidimų kūrėjas Romanas Eremenko.

Susitikimo pradžia įvyko su nedideliu PSV pranašumu. Būtent per Nababkino šoną olandai puolė dar ir dar kartą. Tačiau tai nepasiteisino. CSKA futbolininkai neparodė aštraus kontratakos futbolo. Slutsky auklėtiniai pirmame kėlinyje neturėjo akivaizdžių įvarčių.

Pirmojo kėlinio viduryje žaidimas išsilygino, tačiau pačios rungtynės vyko tokiu pačiu neskubiu ritmu. Tik paskutiniame kėlinio trečdalyje realią įvarčio įvarčio progą turėjo Eindhoveno kapitonas Lucas De Jungas. PSV puolėjas iš dešiniojo krašto galva nukreipė padavimo pabaigą, tačiau iš naudingiausios pozicijos iš kelių metrų smūgiavo tiesiai į Akinfejevo rankas. Tai buvo vienintelis smūgis į „armijos“vartų taikinį pirmame kėlinyje. 36-ąją minutę Zoranas Tosicas atsakė vienu smūgiu į PSV taikinį. Po pavojingo baudos smūgio iš dešiniojo šono Tosicas suko kamuolį į tolimąjį viršutinį kampą, tačiau Olandijos čempionų vartininkas išgelbėjo savo komandą.

Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis be įvarčių. Olandai turėjo keliais procentais daugiau valdos statistikos, po vieną smūgį į vartus kiekvienoje pusėje. Vienintelę geltoną kortelę gavo CSKA žaidėjas Pontusas Wernbloomas. Tik kampų statistika buvo palanki „armijai“(4 prieš 2).

Antrasis kėlinys prasidėjo tuo pačiu neskubiu ritmu. Publika nematė aštrių išpuolių iki to laiko. Aikštėje padažnėjo kova dėl valdžios, dėl kurios buvo pažeistos taisyklės ir vėlesni įspėjimai. 75-ąją minutę žaidimas sprogo. Už labai prieštaringai vertinamą pražangą Eindhoveno baudos aikštelėje Zoranui Tosicui šeimininkų įvartis buvo skirtas. Sergei Ignashevich priėjo prie kamuolio. CSKA gynėjas meistriškai metė futbolo kiautą ir vartininką į skirtingus kampus. CSKA pirmavo 1-0.

Praleidę kamuolį, šeimininkai iškart puolė atsiimti ir tai pasiteisino. Jau 78-ąją minutę po suirutės CSKA būstinės zonoje kamuolys atšoko prie PSV kapitono. Lucas De Jungas iš kelių metrų atsitrenkė į „armijos“vartus. Rezultatų suvestinė sužibėjo lygiosiomis.

Olandai troško pelnyti daugiau taškų, o jų darbštumas buvo apdovanotas. Per paskutines dešimt susitikimo minučių PSV vidurio puolėjas Davey'as Propperis gavo gerą smūgį iš baudos smūgio linijos. Vidurio puolėjas sumaniai įmetė kamuolį į Akinfeevo vartų kampą.

Rungtynių pabaigoje „Tosic“turėjo galimybę atsigauti. Jau nustatytu laiku „CSKA“gavo teisę į pavojingą baudos smūgį. Tačiau rezultatas švieslentėje nepakito iki galutinio švilpuko.

Taigi CSKA pralaimėjo 1-2, o tai atėmė iš Slutsko žaidėjų dalyvavimą Europos varžybose. „PSV Eindhoven“futbolininkai dabar turės ruoštis Čempionų lygos atkrintamosioms varžyboms.