M. Ledo Ritulio Pasaulio Taurė: Rungtynių Rusija - Čekija Apžvalga

2019 m. Gegužės 13 d. Slovakijos ledo ritulio pasaulio čempionate Rusijos rinktinė pirmą kartą susitiko su varžovu iš geriausiųjų 6. Trečiajame grupės etapo etape rusams teko kautis su Čekijos rinktine, kuri turnyre laimėjo pirmąsias dvejas rungtynes, nugalėdama Švedijos ir Norvegijos komandas.

2019 m. Ledo ritulio pasaulio taurė: rungtynių Rusija - Čekija apžvalga

Rungtynės Rusija - Čekija 2019 m. Pasaulio ledo ritulio čempionate buvo vienos iš labiausiai intriguojančių Bratislavos grupės etape. Miloso Rihos auklėtiniai turi gerą sąrašą, kuriame pusė žaidėjų yra iš Nacionalinės ledo ritulio lygos. Todėl niekas nesitikėjo, kad Rusijos žvaigždėms bus lengvos rungtynės su Čekijos žvaigždėmis.

Abi komandos pradėjo žaisti atsargiai, kuo labiau sumažindamos klaidas gynybos linijoje. Žiūrovai nuo pirmųjų minučių nematė staigių atakų prieš varžovų vartus. Ledo čiuožykloje didelis dėmesys buvo skiriamas jėgos imtynėms su bendru lygiu žaidimu. Statistika apie smūgius į taikinį rodo, kad nėra vienos komandos pranašumo prieš kitą.

14-ąją minutę žiūrovai vis tiek pamatė pirmąjį įvartį. Apleistą ritulį organizavo Rusijos žaidėjai, sezoną praleidę KHL. SKA gynėjas Dinaras Khafizullinas iš kairės atliko nuostabų perdavimą į tuščią ledą, iš kurio Maskvos CSKA puolėjas Sergejus Andronovas nenugalimai metė vartus. Rezultatų švieslentė apšvietė rusams malonų rezultatą 1: 0. Kitas Andronovo ritulio asistentas buvo Ivanas Teleginas.

Netrukus po įvarčio įmušimo rusai užsidirbo baudą. Evgeni Malkinas gavo dviejų minučių baudą, tačiau čekai negalėjo pasinaudoti duotu pranašumu. Atrodė, kad pagrindinė Rusijos komandos užduotis buvo išlaikyti priimtiną rezultatą prieš pertrauką. Tuo tikslu Iljos Vorobjovo kaltinimai susitvarkė. Per pirmąsias dvidešimt minučių Andrejus Vasilevskis išlaikė savo vartus nepažeistą.

Antrąjį periodą Čekijos rinktinė pradėjo aktyviai, tačiau Rusijos rinktinė savo vartus išlaikė „sausus“. Be to, pirmąjį pavojingą momentą sukūrė rusai. Nikita Kucherovas vos nepralenkė čekų vartininko, praleidęs ritulį po vartininko skydu, tačiau gynėjas neleido sviediniui peržengti juostelės.

Praėjus keturioms minutėms nuo antrojo laikotarpio pradžios, rusai gavo galimybę žaisti daugumoje. Šį kartą nebuvo įmanoma sužaisti taškų atakos. Po kelių minučių Gusevas akis į akį išvedė Kucherovą su vartininku, tačiau Čekijos vartų sargas neleido rezultatyviausiam praėjusio NHL sezono įvarčiui pataikyti į vartus. Tikslas įvyko vėliau - pats Nikita Kucherovas veikė kaip vaikystės draugo asistentas, po kurio Las Vegaso puolėjas Gusevas pelnė antrąjį įvartį rungtynėse.

Periodo pabaigoje čekai sukūrė keletą pavojingų momentų, tarp kurių buvo vienas prieš vieną su Vasilevsky. Tačiau Rusijos rinktinės vartininkas neleido pasižymėti nė vienam žymiam Čekijos puolėjui. Pasibaigus keturiasdešimčiai rungtynių minučių, Rusijos rinktinė laimėjo rezultatu 2: 0.

Trečiojo laikotarpio pradžioje Rusijos komanda uždirbo mažumą. Ivanas Teleginas sulaukė nereikalingo pašalinimo. Rusijos rinktinė dvi minutes išsilaikė nevienodomis kompozicijomis. Žaidime „penkis prieš penkis“čekai ir toliau aktyviai veikė mūsų zonoje. Kai vartininkas Andrejus Vasilevskis buvo bejėgis, skersinis ir juosta išgelbėjo rusus.

Pats pavojingiausias šio laikotarpio rusų momentas gali būti laikomas Ilyos Kovalchuko smūgiu, kuris purtė čekų vartų virpstą.

Paskutinėmis susitikimo minutėmis čekai pakeitė vartininką krašto žaidėju, norėdami sužaisti dviejų įvarčių skirtumą. Užtat trečias įvartis pateko į jų jau tuščius vartus. Paskutinę susitikimo minutę rezultatyviu smūgiu iš savo zonos pataikė Toronto gynėjas Nikita Zaicevas. Galutinis rezultatas rungtynėse yra 3: 0 Rusijos rinktinės naudai. Šis rezultatas leidžia Iljos Vorobyovo auklėtiniams surinkti devynis taškus iš devynių galimų po pirmųjų trijų žaidynių rezultatų pasaulio čempionate.