1956 M. Vasaros Olimpinės žaidynės Melburne

Po Antrojo pasaulinio karo olimpinis judėjimas toliau plėtojosi. Visų pirma, 1950-aisiais socialistinės šalys pradėjo aktyviai dalyvauti žaidynėse. Melburno vasaros olimpinės žaidynės šioms valstybėms tapo didele sėkme.

1956 m. Vasaros olimpinės žaidynės Melburne

Kitos olimpiados vieta buvo nustatyta Tarptautinio olimpinio komiteto komisijos posėdyje 1949 m. Romoje. Tarp miestų kandidatų buvo keli didieji Amerikos miestai, taip pat Melburnas, Meksikas ir Buenos Airės. Melburnas laimėjo, tačiau buvo nuspręsta iš ten perkelti jojimo varžybas. Dėl Australijos įstatymų arkliams tektų patekti per ilgą karantiną. Todėl šis žaidynių etapas vyko Stokholme.

Pačioje Australijoje žaidimai tapo politinės konfrontacijos elementu. Vienos iš valstybių gubernatorius atsisakė finansuoti savo olimpiados dalį. Tai kėlė pavojų kai kurių olimpinių žaidynių vietų statybai, tačiau galiausiai ji buvo laiku užbaigta.

Į žaidynes savo komandas pasiuntė 67 šalys. Dalyvaujančių valstybių skaičius, palyginti su ankstesnėmis varžybomis, sumažėjo. Kelios šalys atsisakė dalyvauti žaidynėse dėl politinių priežasčių. Egiptas atsisakė atstovauti savo komandai dėl konflikto dėl Sueco kanalo su Didžiąja Britanija. Australiją, kaip Britanijos Sandraugos valstybę, Egiptas suvokė kaip priešą. Tuo pat metu kelios Europos šalys nepateikė savo sportininkų dėl nesutikimo su SSRS veiksmais Vengrijoje, o KLR nesidalijo teise dalyvauti Taivane varžybose.

Šiame sunkiame politiniame fone SSRS rinktinė vis dėlto dalyvavo žaidynėse, antrą kartą savo istorijoje. Tai buvo didžiulė sovietų sportininkų sėkmė - šalies komanda neoficialioje medalių įskaitoje užėmė pirmąją vietą. Ypač pasižymėjo sovietų gimnastės, tiek vyrai, tiek moterys. Pavyzdžiui, Larisa Latynina iškovojo 4 aukso medalius. SSRS nacionalinė futbolo rinktinė taip pat gavo aukso.

Antroji vieta neoficialioje įskaitoje liko JAV. Tarp šios šalies sportininkų ypatingos sėkmės pasiekė sportininkai, pavyzdžiui, Bobby Morrowas, kuris dukart tapo olimpiniu čempionu.

Didelės sėkmės pasiekė ir sportininkai iš Australijos. Galime paminėti ir Vengrijos gimnastę Agnes Keleti, kuri iškovojo 3 aukso ir 2 sidabro olimpinius medalius.