1948 M. Vasaros Olimpinės žaidynės Londone

Antrojo pasaulinio karo metu olimpiados nebuvo. Pirmosios vasaros varžybos buvo surengtos 1948 m. Londone, kurios tapo visaverčio ramaus gyvenimo pradžios ženklu, įskaitant sporto sritį.

1948 m. Vasaros olimpinės žaidynės Londone

Londonas buvo pasirinktas žaidynių sostine, nepaisant sunkios ekonominės padėties JK šiuo laikotarpiu. Dėl maisto trūkumo šalis vis dar išlaikė karo metu įvestą normavimo sistemą. Tai buvo antroji olimpiada Londone, pirmoji organizuota dar 1908 m. Ir nesiskyrė savo apimtimi.

Iš viso varžybose dalyvavo sportininkai iš 59 šalių. Antrojo pasaulinio karo metais Vokietijai ir Japonijai nebuvo leista dalyvauti žaidynėse kaip šalims agresorėms. Sovietų Sąjunga svarstė galimybę išsiųsti savo komandą į varžybas, tačiau to padaryti nepavyko dėl politinių nesutarimų. Taip pat kelios šalys pirmą kartą delegavo savo sportininkus į žaidynes. Tarp jų buvo Birma, Venesuela, Libanas ir kelios kitos šalys.

Neoficialiame komandos renginyje JAV komanda užėmė pirmąją vietą. Didžiausią pasisekimą pasiekė Amerikos bėgikai ir plaukikai, tiek moterys, tiek vyrai. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Švedija ir Prancūzija, pirmaudamos prieš lyderį. Didžioji Britanija bendroje medalių įskaitoje pagal šalį buvo tik 12-oje vietoje. Komanda gavo tik tris aukso medalius: du irklavime ir vieną buriavime.

Suomijos komanda tapo neginčijama gimnastikos lydere. Ji iškovojo 6 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius. Vyrų varžybos ant arklio buvo pripažintos išskirtinėmis. Trys Suomijos sportininkai gavo aukso medalius, nors iš pradžių turėjo įteikti vieną apdovanojimų rinkinį.

Bokse Argentinos sportininkai iškovojo 2 auksus vienu metu. Pietų Afrikos ir Vengrijos rinktinės galėjo pasigirti tiek pat apdovanojimų. Amerikiečiai, pirmaujantys daugelyje kitų sporto šakų, iškovojo tik vieną sidabro medalį.

Įdomu buvo tai, kad Anglijos futbolo rinktinė negalėjo būti tarp medalininkų. Auksas atiteko Švedijai, sidabras - Jugoslavijai, o bronza - Danijai.