Kaip Sekėsi Anji Ir CSKA Rungtynėms Dėl Europos Lygos

Finalinėse Europos lygos rungtynėse atkrintamųjų varžybų etape CSKA turėjo geriausius šansus tarp Rusijos komandų. Juk pirmasis žaidimas su Švedijos klubu AIK baigėsi ne tik kariuomenės komandos pergale 1: 0, bet ir vyko užsienio aikštėje, Stokholme.

Kaip sekėsi Anji ir CSKA rungtynėms dėl Europos lygos

Atsižvelgiant į išvykos susitikimo rezultatą, taip pat į kariuomenės komandos pastaruoju metu demonstruojamą gana brandų, kokybišką futbolą, CSKA buvo laikoma aiškia favorite prieš atsakymą. Ir jei prie to pridėtume „namų sienų“faktorių ir nuožmų jų sirgalių palaikymą, rusams pasisekimas dviejų susitikimų sumoje atrodė beveik 100 proc.

Deja, matyt, šis pasitikėjimas žiauriai pajuokavo su armijos komanda. Priešingu atveju sunku paaiškinti, kaip jau pačioje rungtynių pradžioje 6-ąją minutę buvo padaryta šiurkšti klaida gynyboje, dėl kurios Švedijos komandos žaidėjas Amposas Karikari laisvai iššovė rusų vartus. 1: 0 - švedai pirmavo. Tokia netikėta, atgrasanti pradžia įkvėpė AIK žaidėjus: juk užduotis, kurios ką tik atrodė beveik neįmanoma, staiga tapo visai reali. CSKA žaidėjai, priešingai, šis įvartis tiesiogine prasme lūžo psichologiškai. Juk jie turėjo didžiulį teritorinį ir žaidimo pranašumą, sukūrė daug pavojingų akimirkų, atliko beveik trisdešimt smūgių į švedų vartus, iš kurių dešimt buvo taiklūs! Tačiau kamuolys, tarsi užburtas, atkakliai neskrido į tinklą.

Ir jau per sustojimo laiką švedai padavė kampinį, o antrasis smūgis į mūsų vartus, kuris buvo tikslus per visas rungtynes, vedė į antrąjį įvartį! Gavę rezultatą 2: 0, džiūgaujantys švedai grįžo į Stokholmą, o CSKA, deja, iškrito iš Europos lygos varžybų. Ir mūsų komandos žaidėjai, ir jos sirgaliai buvo tiesiog šokiruoti.

Kita mūsų komanda, Anji iš Makhachkalos, atvirkščiai, pradžiugino sirgalius. Atsakomosiose varžybose ji susitiko Olandijos mieste Alkmaare su vietos klubu A3. Pirmasis žaidimas, vykęs Rusijoje, baigėsi Makhačkalos gyventojų pergale rezultatu 1: 0. Guuso Hiddinko kaltinimai galėjo leisti sau žaisti išvykoje, išsaugodami rezultatą, gynyba ir kartais vykdydami staigias kontratakas. Tačiau mūsų žaidėjai pirmame kėlinyje pelnė du be atsakų įvarčius, o po pertraukos - dar tris, o rezultatas buvo pražūtingas. 5: 0 yra daugiau nei įtikinama pergalė ir netgi svetimoje aikštėje!

Taigi „Anji“kartu su kita Rusijos komanda (Kazanės „Rubin“) įveikė atkrintamųjų varžybų etapą, o dabar jos žaidėjai sieks pergalės grupės etape. CSKA ir „Dynamo“, deja, ten nepateko.