M. FIFA Pasaulio Taurė: Kaip Buvo žaidžiama Nigerija - Argentina

Birželio 25 dieną Porto Alegrės mieste vyko paskutinės Argentinos rinktinės rungtynės pasaulio taurės grupių etape. Paskutinis argentiniečių varžovas F ketverte buvo Nigerijos rinktinė.

2014 m. FIFA pasaulio taurė: kaip buvo žaidžiama Nigerija - Argentina

Nigerijos ir Argentinos žaidimas tapo vienu įspūdingiausių pasaulio čempionate. Komandos iškart pradėjo rodyti savo atakos galimybes. Praėjus trims minutėms po starto švilpuko, rezultatą atidarė Lionelis Messi. Tačiau nigeriečiai tinkamai reagavo jau 4-ąją minutę. Musa skaičiavo Pietų amerikiečių įvartį. Taigi 4-ąją susitikimo minutę rezultatas jau buvo lygus - 1 - 1.

Po to abi komandos bandė smarkiai pulti. Argentinos rinktinė turėjo pranašumą valdydama kamuolį, jų atakos buvo išdėstytos. Nigeriečiai bandė grasinti oponentui aštriomis kontratakomis. Vis dėlto įvarčių žiūrovai nematė iki paskutinių pirmojo kėlinio minučių. Bet sutrumpėjusiu metu Messi pataikė dvigubai, protingai atlikdamas baudos smūgį. Afrikos vartininkas buvo bejėgis - kamuolys antrą kartą mače atiteko Nigerijos vartams. Komandos išėjo į pertrauką Argentinos pranašumu 2 - 1.

Po pertraukos komandos vėl apsikeitė greitais įvarčiais. Pirmiausia Musa mače pelnė savo dublį. Centre esantys nigeriečiai išardė Pietų Amerikos gynybą, kuri šiose rungtynėse veikė ne geriausiai. 47-ąją minutę Musa išlygina rezultatą. Skydelyje užsidegs skaičiai 2 - 2.

Praeina vos kelios minutės, o argentiniečiai iš kampinio įmuša trečią įvartį. Marcosas Rojo 50-ąją susitikimo minutę vėl pirmauja Argentinai 3 - 2.

Dar maždaug dvidešimt minučių Pietų amerikiečiai turėjo pranašumą valdydami kamuolį, sukurdami pavojingus momentus. Tačiau nigeriečiai smarkiai kontratakavo iki 75 minučių. Musa turėjo puikų šansą išpirkti hat-trick'ą, tačiau puolėjas šio momento nepataikė.

Paskutinės penkiolika minučių praėjo su Nigerijos pirmenybėmis. Afrikos futbolininkai prispaudė pietų amerikiečius prie baudos aikštelės. Argentiniečiai galėjo tik kontratakuoti. Tačiau aktyvūs komandų veiksmai nesukėlė dar vieno įvarčio - žaidimas baigėsi minimaliu Argentinos pranašumu 3 - 2.

Abi komandos patenka į atkrintamųjų turnyro etapą. Argentina laimi tris pergales per tris rungtynes ir pirmauja F grupėje, Nigerija iškyla antroje vietoje su keturiais taškais. Dabar komandos laukia lemiamų futbolo pasaulio čempionato Brazilijoje rungtynių pradžia.