Kaip Vyko Paskutinės „Euro 2012“rungtynės

Dabartinio Europos čempionato finale susitiko praėjusio ciklo nugalėtojai ispanai ir Italijos rinktinė. „Euro 2008“varžybose šios komandos pateko į akistatą ketvirtfinalio etape. Tuomet pagrindinis ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis - 0: 0, o baudinių serijoje būsimi turnyro nugalėtojai pasirodė stipresni.

Kaip vyko paskutinės „Euro 2012“rungtynės

Tąkart italai pateko į finalą, nors tikėjo tuo mažai kas. Tuo pačiu metu turnyro metu komanda pademonstravo puikų futbolą, paliko grupę kartu su Ispanija, jokiu būdu neprisileisdama jai visos dienos dvikovoje. Tada pusfinalyje „squadra azzurra“visais futbolo skaičiais įveikė dar vieną turnyro favoritą - Vokietijos rinktinę.

Deja, paskutinėse rungtynėse siekti antirekordo, pralaimėjus varžovui rezultatu 0: 4. Prieš tai didžiausias pralaimėjimas Europos čempionato finale buvo 0: 3. Su šiuo rezultatu SSRS rinktinė 1972 m. Tačiau dėl to negalima apkaltinti italų - jie padarė viską, ką galėjo. Ši Ispanija tapo visiškai kitokia nei anksčiau. Visiems turnyrams ji sukūrė komandas, kurios buvo laikomos favoritėmis, tačiau iškrito dėl psichologinio veiksnio. Todėl jie ilgai negalėjo nieko laimėti ir nustojo jais tikėti. Dabar, kai Ispanija pasiekė pasaulio ir Europos čempionų titulus, komanda tapo pasitikinti savimi, sportiškai įžūli, nepripažįsta jokių autoritetų. Todėl finale ji išleido kerintį futbolą.

14-ąją minutę Cescas Fabregasas, sėkmingai sužaidęs ant šono, šiek tiek atšovė kamuolį, o atbėgęs Davidas Silva sėkmingai galva pasiuntė jį į vartus. Italai puolė atsigauti ir turėjo gerą segmentą, tačiau ispanai aiškiai apsigynė, laukė sparnais ir laukė 41 min. Nuostabus skverbiamas perdavimas atrado atakos priešakyje Jordi Alba, ir jis, likęs vienas su Buffonu, aiškiai pasiuntė kamuolį į vartus.

Italams dar nesiseka. Prieš pertrauką jis buvo sužeistas, o gynėjas Chiellini buvo pakeistas. Po pertraukos, kai „Scuadra Azzurra“treneris Cesarre Prandelli, taupydamas žaidimą, atliko dar du keitimus, staiga ką tik į aikštę įžengęs Tiago Mota negalėjo tęsti žaidimo. Kadangi keitimų riba buvo išnaudota, italai buvo pralenkti ir toliau kovojo. Tačiau buvo aišku, kad jų stiprybė tirpsta, ir dviem Fernando Torreso bei Juano Mata smūgiais Ispanija užbaigė savo varžovą. Abiem atvejais tai buvo tie patys triuškinantys perdavimai už gynėjų nugarų, su kuriais niekas negali susitvarkyti tris didelius turnyrus iš eilės.