Kaip Vyko 1904 M. Olimpinės žaidynės Sent Luise

III olimpinės žaidynės vyko 1904 m. Liepos 1 - spalio 23 dienomis Sent Luise, JAV. Jose dalyvavo 645 sportininkai (iš jų 6 moterys). Buvo žaidžiamas 91 apdovanojimų rinkinys 17 sporto šakų. Verta paminėti, kad iš Europos buvo tik 53 sportininkai, nes dauguma jų negalėjo atvykti dėl kelionės trukmės ir kainos. Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavo sportininkai iš Pietų Amerikos ir Kanados. Buvo tik vienos moterų varžybos - šaudymas iš lanko.

Kaip vyko 1904 m. Olimpinės žaidynės Sent Luise

Iš tikrųjų šios žaidynės tapo grynai amerikietiškos. Taip yra dėl to, kad JAV komandoje buvo beveik 10 kartų daugiau sportininkų nei likusių dalyvaujančių šalių komandose. Be to, daugelis disciplinų buvo dirbtinės arba auginamos tik valstybėse. Pvz., Aptvėrimas lazdomis, ilgas nardymas, akmeniniai ir lyacrosse žaidimai. Daugumoje varžybų dalyvavo tik amerikiečiai. Žinoma, šioje situacijoje tai, kad JAV lengvosios atletikos rinktinė iškovojo 22 aukso medalius iš 24 galimų, nieko nenustebins.

Todėl neoficialioje komandų varžybose JAV komanda užėmė pirmąją vietą su 236 medaliais (77-81-78). Artimiausias „persekiotojas“buvo Vokietijos rinktinė. Vokietijos sportininkai iškovojo tik 13 medalių (4-4-5), o kubiečiai liko treti su 9 medaliais (4-2-3).

Norėdami padidinti reprezentatyvumą ir masinį pobūdį, Sent Luiso olimpinių žaidynių organizatoriai bandė surengti vadinamąjį. antropologinių dienų, kurių metu buvo planuojama surengti „spalvotų“sportininkų varžybas. Tačiau TOK vadovas Pierre'as de Coubertinas tai vertino kaip savotišką rasistinę išdaigą. Jo teigimu, tai kenkia pagrindinėms olimpinio judėjimo nuostatoms, nurodydama, kad to ateityje negalima priimti.

Šiose olimpinėse žaidynėse, kaip ir ankstesnėse (Paryžius, 1900 m.), Buvo gausu įvairių įdomybių, kurios buvo susijusios su gana silpnu sporto išsivystymo lygiu pasaulyje. Pavyzdžiui, japonų šuolininkas iš Savio Funi labai originaliai įveikė juostą, tačiau jo bandymas nebuvo įskaitytas. Esmė ta, kad jis pastatė stulpą priešais barą vertikaliai, o tada greitai užlipo ant jo ir ramiai peršoko per juostą. Sportininkui buvo paaiškinta, kad galioja bėgimas.

Kitu bandymu japonas neskubėdamas nubėgo keliu, tada padėjo stulpą, vėl užlipo ant jo ir peršoko skersinį. Ilgą laiką Funi negalėjo suprasti, kodėl jo antrasis bandymas taip pat nebuvo įskaitytas.