Kas Yra Jauniausias Olimpinis čempionas

Amžius turi įtakos sportininkų fiziniam vystymuisi. Sportinės formos pikas pasiekiamas sulaukus maždaug 20 metų amžiaus, o po to palaipsniui mažėja. Nepaisant to, yra ir labai jaunų, ir labai pagyvenusių sportininkų sėkmingų pasirodymų pavyzdžių.

Kas yra jauniausias olimpinis čempionas

Per visą olimpinių žaidynių istoriją jauniausias čempionas yra prancūzas Marcelas Depayet. 1900 m. Jis laimėjo Nyderlandų rinktinės aukso medalį irkluodamas dvigubą varžybą. Ankstesnis vairininkas buvo per sunkus, todėl jį pakeitė vaikas. Tikslus jo amžius nežinomas, tačiau, pasak istorikų, tuo metu jam buvo 8–10 metų.

Taip pat verta paminėti Graikijos gimnastą Dimitriosą Lundrą, kuris net nelygių barų varžybose 1896 m. Iškovojo 10 metų ir 218 dienų bronzos medalį.

Tarp moterų jauniausias olimpinio aukso medalininkas yra greito čiuožimo atstovas Kim Yun Mi iš Pietų Korėjos. Ji laimėjo 1994 m. Trumpojo bėgimo estafetę su savo komanda Lilehameryje.

Šiuo metu dalyvavimui olimpinėse žaidynėse yra aiškūs amžiaus apribojimai, todėl šie olimpiniai čempionai išliks jauniausi varžybų istorijoje. Sportininkams nuo 14 iki 18 metų jaunimo olimpinės žaidynės rengiamos atskirai, tačiau jaunių varžybų nugalėtojai turi teisę dalyvauti olimpiadoje kartu su suaugusiais sportininkais.

Kiekvienai olimpinei sporto šakai yra skirtingi amžiaus apribojimai. Pavyzdžiui, rankininkai neturėtų būti jaunesni nei 18 metų, o gimnastai - 16 metų. Nė vienoje sporto šakoje amžiaus riba nesiekia 14 metų. 2012 metų olimpiadoje Londone Lietuvos plaukikė Ruta Meilutyte tapo jauniausia čempione. Ji iškovojo 100 metrų krūtine pergalę būdama 15 metų ir 133 dienų, užfiksuodama Europos rekordą.